Turniej Czterech Skoczni 2022/23. Dwóch polaków na podium ! Granerud poza zasięgiem

Podziel się:

fot.Pixabay

Halvor Egner Granerud  wygrywa w  inauguracji 71.Turnieju Czterech Skoczni 2022/23 który odbył się w niemieckim Oberstdorfie. Fenomenalne skoki Piotra Żyły  i Dawida Kubackiego którzy ukończyli konkurs na podium odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.

71.Turniej Czterech Skoczni rozpoczęty, pierwszy z czterech konkursów wygrywa     który pokonał           Trener Thomas Thurnbichler na Turniej Czterech Skoczni wystawił sześciu zawodników w tym jednego debiutanta w kadrze znaleźli się: Dawid Kubacki ,Kamil Stoch ,Piotr Żyła , Paweł Wąsek, Stefan Hula oraz debiutujący 19-letni skoczek z klubu LKS Klimczok Bystra Jan Habdas.

Najlepszym po pierwszej serii w której zawodnicy walczyli ze sobą w systemie KO okazał sie Halvor Egner Granerud  po fantastycznym skoku na odległość 142,5 m , najlepszym z polaków który uplasował się na drugim miejscu tuż za norwegiem okazał się Piotr Żyła skacząc na odległość 132,5 m, trzeci był  Dawid Kubacki po zachwianym skoku na odległość 140,5 m, osiemnaste miejsce zajął Paweł Wąsek z wynikiem  121,5 m.

Z turniejem pożegnali się Stefan Hula 108 m 48 miejsce, oraz Jan Habdas 105,5 m 49 miejsce.

Turniej Czterech Skoczni .Polacy na podium

Nie zabrakło emocji w serii finałowej w której nie zabrakło przerw wynikających z powodu podmuchów wiatru, Paweł Wąsek pierwszy z polaków skaczący w finałowej trzydziestce po skoku na odległość 118.5 m zakończył rywalizację na 19 miejscu. Kamil Stoch po długim oczekiwaniu na swoją kolej i decyzji jury o wstrzymaniu zawodów, która na pewno polakowi nie wyszła na dobre  oddał skok na odległość 130 m co dało mu ostateczne 9 miejsce.

Halvor Egner Gragnerud poza zasięgiem

Oczekiwania kibiców rosły z każdym skokiem, trzeci po pierwszej serii Dawid Kubacki oddał kolejny bardzo dobry skok , który zawody zakończył mu najniższym stopniu podium , dwa równe fantastyczne skoki Piotra żyły dały zawodnikowi z Wisły drugie najlepsze miejsce w tym sezonie. Absolutnie poza zasięgiem był tego wieczoru Halvor Egner Granerud który zdeklasował rywali wygrywając pierwszy konkurs.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.