Skoki Narciarskie. Kamil Stoch szósty w Engelbergu

Podziel się:

Engelberg. W tle po prawej góra i skocznia Titlis. Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com

Szwajcaria, Engelberg: Szóste miejsce zajął Kamil Stoch w sobotnich zawodach Pucharu Świata w Skokach Narciarskich Mężczyzn. Był on jedynym Polakiem, który awansował do serii finałowej. Najlepszy okazał się Karl Geiger z Niemiec.

Konkurs odbył się na obiekcie Titlis na skoczni dużej K125/HS140. W zawodach wystartowało 5 Polaków – Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. Jednak do serii finałowej dostał się jedynie K. Stoch – skok na odległość 133.5 metra dał jemu 7. miejsce po pierwszej serii.

W 1. części konkursu A. Stękała skoczył 121.5 metra i ostatecznie był 35.. J. Wolny wylądował na 118. metrze i był 44., P. Wąsek skoczył 116 metrów i był 45., a D. Kubacki osiągnął 111. metr i zakończył serię dopiero na 48. miejscu. Świetny skok jak na swoje możliwości oddał Rosjanin Jewgienij Klimow – 134 metry dały mu prowadzenie przez pewien czas i 12. miejsce na koniec serii. Z kolei poniżej oczekiwań wypadł Norweg Daniel Tande – 120 metrów dało mu dopiero 40. miejsce. Po serii najlepszy był Słoweniec Timi Zajc (139 metrów).

Awans Kamila Stocha o 1 miejsce

W drugiej serii K. Stoch skoczył tyle samo, co w pierwszej. Objął prowadzenie, a 6. po 1. serii Słoweniec Anže Lanišek oddał słabszy skok, dzięki czemu Polak awansował o 1 miejsce i ostatecznie po zawodach był szósty. J. Klimow skoczył 132 metry i zakończył zawody na 14. miejscu (co dla niego jest najlepszym wynikiem od zawodów w Niżnym Tagile w listopadzie 2020).

Fenomenalny skok w serii finałowej oddał Japończyk Ryoyu Kobayashi – 140.5 metra. Pół metra bliżej wylądował Niemiec Karl Geiger. I to on, drugi po 1. serii, wygrał zawody. Wicemistrzem został R. Kobayashi (czwarty po pierwszej serii), natomiast trzeci był T. Zajc.

Jutro o godzinie 16 odbędą się kolejne zawody. Będzie to ostatni konkurs przed Bożym Narodzeniem oraz rozpoczynającym się po nich Turniejem Czterech Skoczni. Zawody na Titlis są tradycyjnie ostatnim sprawdzianem przed tymi prestiżowymi rozgrywkami mającymi miejsce w okresie bożonarodzeniowym.

Marita Kramer wygrała kolejne zawody

Austria, Ramsau: Wczoraj odbyły się zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich Kobiet. Konkurs odbył się na skoczni normalnej K90/HS98. Najlepszą okazała się Austriaczka Marita Kramer. Było to jej 5. zwycięstwo w tym sezonie (a konkursów było łącznie 7). Polki nie startowały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.