Skoki narciarskie. Kamil Stoch mistrzem Polski

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com

Wisła: Kamil Stoch wygrał Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich mężczyzn. Po 1. serii najlepszy był Piotr Żyła, jednak w serii finałowej zabrakło jemu pół punktu do zwycięstwa.

W zawodach, rozegranych na skoczni Malinka, udział wzięło łącznie 33 zawodników. Wielkim nieobecnym był lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dawid Kubacki – skoczek nie wystartował z przyczyn zdrowotnych.

Po pierwszej serii najlepszy był Piotr Żyła – 127 metrów, 153.2 punktu. Na 2. miejscu uplasował się Kamil Stoch – wprawdzie oddał najdłuższy skok serii, 138 metrów, ale otrzymał niższe noty za styl i odjęto jemu więcej punktów za wiatr oraz wydłużony rozbieg. Zawodnik łącznie zgromadził 148.9 punktu. Trzeci był Paweł Wąsek – 130 metrów, 146.5 punktu.

W 2. serii z kolei P. Wąsek skoczył 120.5 metra, zdobył 127.7 (łącznie 274.2). Ostatecznie utrzymał pozycję. K. Stoch skoczył 5 metrów dalej i dostał 151.3 punktu (łącznie 300.2). Natomiast P. Żyła skoczył 123.5 metra i zdobył 146.5 punktu (łącznie 299.7). Ostatecznie to K. Stoch, po raz 9. w karierze, został mistrzem Polski.

Na dziś zaplanowane zostały również Mistrzostwa Polski kobiet, jednak do nich zgłosiły się zaledwie 4 zawodniczki. Z powodu zbyt małej ich liczby, ten konkurs został odwołany.