Boomerskie Słowo Roku 2022. Co wybrali internauci ?

Podziel się:

fot.mat.pras

Znamy Boomerskie Słowo Roku 2022 plebiscyt który zorganizowny został w Agencji Badawczej SW Research.Kto wygrał w największym dotąd plebiscycie na słowo ludzi niemłodych? Czy używasz tego słowa? Dlaczego?

 

Plebiscyt na Boomerskie Słowo Roku trwał od 18 listopada 2022 r. i zebrał łącznie ponad 100 000 oddanych głosów w trzech rundach.W rundzie pierwszej internauci podawali swoje propozycje Boomerskich Słów Roku.W drugim etapie wszyscy głosowaliśmy na najbardziej boomerskie słowa w 13 różnych podkategoriach.

W ostatnim, trzecim etapie, wybrano te najbardziej kultowe wśród ludzi niemłodych słowa — tutaj zebrano głosy w plebiscycie internetowym oraz dla uzupełnienia na grupie reprezentatywnej Polaków (N=1029, zmierzone narzędziem OmniWatch48 w dniach 13-15 grudnia przez agencję badań SW Research).

 Głosy od młodzieży i niemłodzieży — dwóch zwycięzców

Cały plebiscyt podzieliliśmy wynikami ze względu na wiek osób odpowiadających, dlatego dziś podamy nie jednego, a aż dwóch zwycięzców plebiscytu! Dzieje się tak, ponieważ to, co za „dziadowskie” mają osoby w wieku 30 czy 40 lat to zupełnie co innego niż wskazania rzeczywistej młodzieży. Dla uproszenia uznaliśmy, że młodzież to osoby poniżej 21 roku życia i odpowiedzi od takich pozwoliły wyłonić nam tego najważniejszego zwycięzcę!

Zwycięzca — Boomerskie Słowo Roku 2022 w kategorii U21

Jest nim słowo, które jest krindżowe, żałosne, które dzisiejszą młodzież skręca we flakach, prostuje włosy, sprawia, że mleko w lodówkach się zsiada, a w piwnicach odkiszają się ogórki:

Tak, moi drodzy, słowo „żal” wraz z wyjątkowo skręcającym sufiksem „pe el” oraz w odmianach takich jak „żalówa”, „ale żal”, etc., to właśnie to najgorsze dla dzisiejszej młodzieży słowo i już przez skórę czujemy, że wielu z nas, starszych internautów, nie będzie mogło się z tym faktem pogodzić. Dlaczego ciężko się z tym pogodzić? Otóż z jednego prostego względu: jesteśmy już na tyle starzy, że słowa „żal” używali ludzie, którzy są dla nas dzieciakami.

Wiemy o tym, ponieważ wskazania słowa „żal” jako niemłodzieżowego zaczęły znacząco spadać dla osób w wieku powyżej 24 lat, a powyżej 34 r.ż. wskazania na „żal” są już całkowicie marginalne. W tych grupach wiekowych wyłonił się natomiast zupełnie inny zwycięzca!

Zwycięzca – Boomerskie Słowo Roku 2022 w klasyfikacji generalnej

W klasyfikacji generalnej (sumując wszystkie z zebranych głosów) oraz we wszystkich kategoriach powyżej 20 r.ż. zwycięża słowo, na którego dźwięk od razu wiemy, że rozmawiamy z kimś z innej epoki, od razu czujemy powiew zeszłego tysiąclecia i mokry plask historii naszych starych o tym „jak to kiedyś było”. Dla osób, które nie są już młodzieżą, najbardziej niemłodzieżowym słowem roku jest słowo:

Tak! To słowo będące wskaźnikiem przemiany systemowo-kulturowej, różnic pomiędzy generacjami, będące symbolem rozwoju naszego społeczeństwa i wiecznych zmian zachodzących w nas samych, kiedy to z osób będących młodzieżą, nagle stajemy się absolutnym jej przeciwieństwem!

Dokładnie tak — dzisiejsza, ta rzeczywista młodzież, nie wskazywała słowa „cepeen”, najpewniej ze względu na to, że nie ma z tym słowem zbyt wiele styczności. Zabetonowało się ono jedynie w ustach osób, które niemłodzieżą były już w czasach, kiedy demokracja w Europie Środkowej i Wschodniej na chleb mówiła „bep”.

“Dzisiejsza młodzież” to nie obecni ludzie, to ponadczasowe zjawisko społeczne!

W skrócie mówiąc, wreszcie z pomocą naukowej metody otrzymaliśmy dowód na to, że kiedy chcesz być młodzieżowy i użyjesz jakiegoś słowa, które kojarzy Ci się z młodzieżą, jak „żal pe el”, to tak naprawdę przez młodzież jesteś odbierany jako osoba wyjątkowo niemłodzieżowa.Powiedzmy sobie więcej, na bazie słowniczka Boomerskich Słów Roku powinniśmy nauczyć się, jak nie rozmawiać z młodzieżą. A przypomnijmy, jakie słowa były w tym roku najczęściej wskazywane, jako boomerskie w podziale na kategorie:

Kategorie, spośród których wybieraliśmy

Boomer w internecie:

Ale Urwał

[płacząca ze śmiechu buźka] :joy:

Boomerskie określenie przyjęcia, imprezy:

Biba

Prywatka

Boomerski czasownik:

Brechtać

Guglać, Guglować

Kamerować

Boomerskie miejsce:

Cepeen

Boomerskie przywitanie:

Serwus

Boomerskie określenie mężczyzny:

Chłop

Ciacho

Typ

Boomerski rzeczownik:

Ustrojstwo

Wihajster

Boomerskie określenie kobiety:

Laska

Pannica

Boomerska inwektywa:

Ciul

Gówniarz

Boomerskie określenie pieniędzy:

Hajs

Pieniązki

Boomerskie określenie czegoś negatywnego:

Kaszana

Żal (pe, el)

Boomerskie określenie czegoś pozytywnego:

Klawo

Boomerski zwrot:

Proszę ja Ciebie

W dupach wam się poprzewracało

(żródło:SW Research)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.