Katowice – Urodziny miasta – przed nami muzyczne i sportowe emocje!

Podziel się:

Urodziny miasta Kocham Katowice fot.Pixabay/MMakos

Już niebawem minie 157 lat od chwili, gdy Katowice stały się miastem. Jak co roku z tej okazji katowiczan czeka wielkie muzyczne święto – Urodziny Miasta „Kocham Katowice”. Co czeka nas w tym roku?

Urodziny Miasta „Kocham Katowice”

Tegoroczny koncert plenerowy „Kocham Katowice” przygotowuje wyjątkowy duet: Vito Bambino i Brodka. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 10 września. Tym razem w Katowickim Parku Leśnym na Muchowcu. Start o godz. 16.00 – Urodziny Miasta są doskonałą okazją, żeby przypomnieć, jak wielkim i różnorodnym muzycznym potencjałem dysponują Katowice. Dlatego zapraszamy mieszkańców na wspaniałe widowisko, które w tym roku przygotuje dla nas duet Vito Bambino i Brodka wraz ze swoimi gośćmi – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Od 2018 roku Urodziny Miasta mają wyjątkową formułę. Zaproszony artysta – gwiazda polskiej sceny muzycznej – tworzy wraz ze swoimi muzycznymi przyjaciółmi specjalny program dedykowany miastu. Można go posłuchać po raz pierwszy i jedyny właśnie na urodzinowym koncercie.

Do tej pory liderami byli tacy artyści jak Organek, Abradab oraz Krzysztof Zalewski. W tym roku, wyjątkowo, liderów będzie dwóch: młoda gwiazda polskiej piosenki Vito Bambino i brylująca na scenie od lat Brodka. Oboje mają związki ze Śląskiem – Vito Bambino urodził się w Katowicach, a Monika Brodka pochodzi z Żywiecczyzny.

Urodziny Katowic-kogo zobaczymy na scenie?

Na podwójnej scenie, liderom koncertu będą towarzyszyć m.in. Igo, Ewa Bem, Natalia Grosiak, Rosalie., Natalia Szroeder, Dagadana, Jarecki, Majka Jeżowska i inni. Na mieszkańców czekać będzie trzygodzinne show, które poprowadzi Gabi Drzewiecka. Przed głównym daniem wieczoru, na scenie zaprezentują się laureaci tegorocznej edycji programu Dzielnica Brzmi Dobrze.

Dojazdy i powroty z koncertu ułatwi bezpłatna linia autobusowa „Kocham Katowice”. Trasa połączy Muchowiec ze ścisłym centrum Katowic, tj. dworcem PKP i ul. Jagiellońską. Kursy będą realizowane od ok. godz. 15.30 do ok. godz. 23 i będą odjeżdżały z przystanków w odstępach 15-20 minut.  W związku z ograniczeniem ruchu na fragmencie ulicy Francuskiej zmieniona zostanie też trasa linii autobusowej 110. Szczegółów należy szukać na stronie internetowej ZTM. Odcinek ul. Francuskiej od skrzyżowania z ul. Lotnisko będzie można pokonać tylko pieszo lub przejechać rowerem. Stacja roweru miejskiego, która standardowo zlokalizowana jest na terenie parkingu, także zostanie przeniesiona – tak, by uczestnicy koncertu mogli z niej bez przeszkód korzystać.

Do gości przyjeżdżających na koncert swoimi samochodami mamy ogromną prośbę – parkujcie pojazdy wyłącznie w dozwolonych miejscach. Pamiętajcie, by nie utrudniać korzystania ze ścieżek rowerowych i nie niszczyć terenów zielonych. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej linii autobusowej – mówi Ewa Lipka, zastępca naczelnika wydziału komunikacji społecznej.

Dla najmłodszych, w ramach koncertu urodzinowego zorganizowana zostanie „strefa dla dzieci”, w której znajdą się bezpłatne dmuchańce, a do wspólnej zabawy małych katowiczan wciągną artyści teatralni.

Jak przystało na miasto muzyki, sobotni koncert to nie jedyna muzyczna niespodzianka. Dzień później, tj. w niedzielę 11 września, na tej samej scenie, od godziny 16.30 rozpocznie się Motocyklowe Zakończenie Lata. W tym dniu zagrają: Big Cyc, Luxtorpeda, TSA Michalski/Niekrasz/Kapłon oraz EL.PANK.EL.

Wstęp na oba koncerty jest bezpłatny!

(źródlo:UM Katowice)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.