Wrocław -nowe czarterowe połączenie do Omanu i Dubaju

Podziel się:

fot.org

Oman i Dubaj nad Oceanem Indyjskim – w grudniu biura podróży uruchamiają z Portu Lotniczego Wrocław dwa nowe, egzotyczne połączenia czarterowe. W sumie tej zimy podróżni mają do wyboru już siedem takich atrakcyjnych możliwości, w tym trzy nowe.

Pierwsi pasażerowie spragnieni ciepła 19 grudnia wyruszyli z Wrocławia do Omanu. 23 grudnia zostanie natomiast uruchomione kolejne nowe połączenie czarterowe – do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tego samego dnia wystartuje samolot na Zanzibar. – To miejsce – ubiegłoroczna nowość od Itaki – cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, więc w tym sezonie tour operatorzy zaproponowali nowe kierunki egzotyczne. Ich atutami są:  doskonała pogoda do plażowania i kąpieli, świetne warunki do uprawiania sportów wodnych i możliwość zagłębienia się w świat orientu – mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

Dla tych, którym marzy się zimowy urlop w ciepłym, egzotycznym miejscu, te połączenia są nie lada gratką. Zimą temperatury w Omanie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich oscylują wokół 25 stopni, a na Zanzibarze jest o kilka stopni cieplej. Średnia temperatura wody w tych miejscach również wynosi ok. 25 stopni. Trzecią nowością jest Antalya w Turcji. Ten kierunek jest co prawda dobrze znany, ale po raz pierwszy dostępny we Wrocławiu jest również w sezonie zimowym. Ofertę biur podróży uzupełniają propozycje całoroczne: Hurghada i Marsa Alam w Egipcie oraz Fuerteventura, druga co do wielkości wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Wybór kierunków i terminów wylotu jest bardzo bogaty, dzięki czemu można wygodnie zaplanować wyjazd. Cieszymy się, że oferta biur podróży staje się coraz bardziej zróżnicowana. Odpowiada to oczekiwaniom podróżnych, co widać po tym, jak znacząco wzrosła w tym roku liczba pasażerów korzystających z lotów czarterowych – dodaje Michał Kozak. Od początku tego roku do końca listopada z oferty biur podróży skorzystało już blisko 0,5 mln pasażerów wrocławskiego lotniska. To aż o 72,5 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.