Zbliża się IEM Katowice 2020 święto e-sportu !

Podziel się:

fot.Fcebook.com/ESL

6 lutego o godz. 10:30 w restauracji 27th floor odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowic, Krzysztof Jonak, Intel EMEA Territory Billings Accounts Director i Aleksander Szlachetko, dyrektor zarządzający w ESL Polska oficjalnie zapowiedzieli wydarzenie Intel Extreme Masters Katowice 2020. To już ósma edycja Intel Extreme Masters, która odbędzie się w stolicy Górnego Śląska.

W trakcie tegorocznej imprezy rozegrany zostanie pierwszy turniej rangi Masters Championship w cyklu ESL Pro Tour, do którego należą najważniejsze turnieje CS:GO organizowane przez ESL i DreamHack. Po raz kolejny IEM Katowice stanie się domem dla turnieju StarCraft 2 oraz targów esportowych – IEM Expo, gdzie na odwiedzających czekać będzie wiele angażujących stoisk i wydarzeń związanych z esportem. Nowością będą również finały 2. etapu Quake Pro League, gdzie zawodnicy powalczą o tytuł Mistrza Świata w Quake na IEM Expo Katowice 2020.

CS:GO – ESL Pro Tour

W tym roku finały w grę CS:GO w trakcie IEM Katowice 2020 odbędą się w dniach 28 lutego – 1 marca. W pojedynkach na najwyższym światowym poziomie weźmie udział 16 najlepszych drużyn z całego świata.  Po raz pierwszy w historii powalczą o tytuł Master Champion, punkty w rankingu Intel® Grand Slam i nagrody pieniężne, których pula wyniesie pół miliona dolarów. Główny etap rozgrywek odbędzie się w legendarnym Spodku, gdzie 6 drużyn, zmierzy się w rozgrywkach play-off, których kulminacją będzie Wielki Finał.

Rozgrywki CS:GO w ramach ESL Pro Tour to nowe podejście w budowie otwartego ekosystemu łączącego wszystkie turnieje ESL i DreamHack na całym świecie. Jeden cykl dla lig i turniejów daje szansę każdemu na wzięcie udziału w zmaganiach na najwyższym poziomie.

Od tego roku zmianie uległy również zasady wejścia na mecze finałowe. Sektory Spodka zostały podzielone na dwie części: sekcję biletowaną oraz bezpłatną. Ci, którzy nie zdecydowali się na zakup biletu, będą mogli swobodnie wchodzić do sektorów bezpłatnych, o ile będą w nich jeszcze wolne miejsca.

Wspólne oglądanie w kinie Rialto

W tym roku fazę grupową rozgrywek Counter-Strike: Global Offensive kibice będą mogli oglądać w katowickim kinie Rialto. 26 i 27 lutego kibice najlepszych na świecie drużyn CS:GO w kameralnej atmosferze i z komentarzem na żywo spotkają się także z ekspertami firmy ESL. Wstęp na wydarzenie będzie darmowy.

– Tegoroczne zmiany w formule Intel Extreme Masters to wynik naturalnego procesu profesjonalizacji turnieju, który przede wszystkim ma być mekką dla fanów esportu. Chcemy, żeby każdy zawodnik i każdy kibic miał najlepsze warunki do oddawania się swojej pasji.

Ten rok jest szczególnie wyjątkowy, ponieważ rozpoczyna rozgrywki w ramach nowej formuły ESL Pro Tour zarówno w CS:GO, jak i StarCraft II. Jesteśmy pewni, że emocje na tegorocznym turnieju ponownie sięgną sklepienia katowickiego spodka – powiedział Aleksander Szlachetko, dyrektor zarządzający ESL Polska.

Dekada rozgrywek w StarCraft 2

Intel Extreme Masters to także jedne z najbardziej zaciętych rozgrywek w grę StarCraft 2, która już od 10 lat obecna jest na IEM. Pierwszym etapem będą kwalifikacje offline, w których 76 strategów zmierzą się 24-25 lutego o awans do turnieju głównego. Drugi etap to starcie 24 zawodników, oglądać będzie ich można w Audytorium w dniach 28 i 29 lutego (same rozgrywki wystartują dzień wcześniej – 27 lutego). Wielki finał przypada na 1 marca.

W tym roku pula nagród wyniesie co najmniej 250 000 dolarów (dodatkowe nagrody mają zostać ufundowane przez społeczność graczy poprzez crowdfounding), a lwią część zgarnie zwycięzca, otrzymując czek na 150 000 dolarów.

 – To już 10 lat jak StarCraft 2 obecny jest na IEM. W tym czasie, rozgrywki te stały się nieodzownym elementem każdego Intel Extreme Masters. Na początku tego roku firmy ESL, DreamHack i Blizzard podpisały 3-letnią umowę, która przewiduje łącznie 7 turniejów, z których  dwa odbędą się w Katowicach trakcie IEM 2020 i 2021 – dodał Aleksander Szlachetko

Quake – szybkie starcia 1 na 1

Jednak to nie koniec prawdziwie esportowych emocji, w trakcie IEM Katowice 2020! Podczas targów IEM Expo zorganizowane zostaną również finały 2. etapu Quake Pro League. W ciągu dwóch dni 24 najlepszych graczy Quake’a na świecie będzie walczyć o tytuł Mistrza Świata w Quake na IEM Expo Katowice 2020.

IEM Expo

Równolegle do turnieju IEM Katowice 2020, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) na powierzchni 8000 m2 odbędą się największe targi esportowe pod nazwą IEM Expo. W trakcie trzech dni, od 28 lutego do 1 marca, uczestnicy IEM Expo będą mieli możliwość przetestowania produktów najlepszych marek z branży czy wzięcia udziału w wielu turniejach i konkursach.

Na odwiedzających czekać będzie wiele angażujących wydarzeń i demonstracji technologicznych. Wstęp na IEM Expo pozostaje bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

Global Esports Forum

27 lutego 2020 roku w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach już po raz trzeci odbędzie się ekskluzywna konferencja branży esportowej dla liderów, inwestorów oraz osobowości branżowych.

W tym roku tematem przewodnim prelekcji będzie przyszłość sportów elektronicznych.

Intel – od lat wspiera esport

Krzysztof Jonak z Intel Technology Poland podkreślił, że firma Intel wspiera rozwój esportu od kilkunastu lat, aby być blisko graczy i fanów gamingu. Zaznaczył także, że każdy gracz to również entuzjasta sprzętu, dzięki któremu może realizować swoją pasję.

Wszystkie komputery turniejowe podczas Intel Extreme Masters wyposażone są w procesory Intel Core, które zapewniają graczom największą wydajność sprzętu. Firma współpracuje również ze społecznością deweloperów i pracuje nad optymalizacją oprogramowania.

Na IEM Expo fani esportu będą mogli odwiedzić strefę Intela, gdzie przetestują najnowsze komputery z procesorami Intela oraz będą mieli możliwość udziału w panelach i prezentacjach.

(ESL)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *