Znamy finalistów Pucharu Króla. Pogrom na Camp Nou!

Camp Nou, stadion F.C. Barcelony. “Duma Katalonii” przegrała przed swoją publicznością z Realem Madryt 0:4 i odpadła z Pucharu Króla. Zdjęcie ilustracyjne, fot. Unsplash.com/Krzysztof Dubiel

Hiszpania, Bilbao/Barcelona: Zakończyła się rewanżowa kolejka półfinałów pucharu Króla. We wtorek w finale zameldował się klub Atlético Osasuna, który w dogrywce doprowadził do wygranej w dwumeczu z Athletic Bilbao. Natomiast w środę Real Madryt rozbił F.C. Barcelonę 4:0, dzięki czemu stał się drugim finalistą.

Athletic Bilbao przegrał w pierwszym meczu 0:1, i aby awansować, musiał dać z siebie wszystko. Dlatego prowadził pressing na bramkę przeciwników. Akcje przyniosły pożądany skutek w 33. minucie, kiedy Iñaki Williams zdobył bramkę. Choć w dalszej części spotkania obydwie drużyny próbowały strzelić gola, to mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem baskijskiej drużyny.

Ponieważ w dwumeczu padł remis, oznaczało to dogrywkę. W niej dominował Athletic, ale to klub z Pampeluny mógł się cieszyć – w 116. minucie Pablo Ibáñez umieścił piłkę w siatce. Przez kilka kolejnych minut wynik nie zmienił się, i ostatni gwizdek sędziego oznaczał awans Osasuny.

Dzień później o awans zawalczyły 2 głównie hiszpańskie kluby – F.C. Barcelona oraz Real Madryt. „Duma Katalonii” była teoretycznie na wygranej pozycji – w pierwszym meczu pokonała na wyjeździe „Królewskich” 1:0, ponadto do składu wrócił Robert Lewandowski. To jednak nie pomogło.

W pierwszej minucie doliczonego czasu do 1. połowy wynik spotkanie otworzył Vinícius Júnior. Natomiast w 2. połowie hat-tricka zaliczył Karim Benzema. Swojego pierwszego gola zdobył w 50. minucie, następnie w 58. minucie wykorzystał rzut karny. Z kolei w 80. minucie ustalił wynik spotkania. Barcelona, mimo prób, nie zdobyła ani jednej bramki i odpadła z rozgrywek na etapie półfinału.

Finał odbędzie się 6 maja w Sewilli.

• Athletic Bilbao 1:0 Atlético Osasuna. Bramka: Iñaki Williams, 33. minuta. Dwumecz: 1:1. Dogrywka: Athletic Bilbao 1:1 Atlético Osasuna. Bramka: Pablo Ibáñez, 116. minuta. Dwumecz: 1:2. Awans – Osasuna
  • F.C. Barcelona 0:4 Real Madryt. Bramki: 0:1 Vinícius Júnior, 45+1. minuta; 0:2 Karim Benzema, 50. minuta; 0:3 K. Benzema, 58. minuta (z rzutu karnego); 0:4 K. Benzema, 80. minuta. Dwumecz: 1:4. Awans – Real