5 członków grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem zatrzymanych przez KAS i CBŚP

Podziel się:

fot. CBŚP

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Kielcach (CBŚP) zlikwidowali kolejne miejsca, w których organizowane były nielegalne gry hazardowe.  Na terenie Podkarpacia i Małopolski zatrzymano 5 osób z grupy przestępczej, zajmującej się nielegalnym hazardem. Zarzuty usłyszały do tej pory 42 osoby. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Krakowie-poinformowała Edyta Chabowska rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Członkowie grupy są podejrzani o przestępstwa skarbowe, głównie w zakresie organizowania nielegalnego hazardu w kilkudziesięciu lokalizacjach m.in. na terenie woj. podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego -informuje rzecznik Edyta Chabowska.

 

Z ustaleń śledczych wynika, że zorganizowana grupa przestępcza działała od 2015 roku. Od początku prowadzonej sprawy funkcjonariusze likwidowali kolejne punkty, w których organizowano nielegalne gry hazardowe. W trakcie wspólnie przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze KAS i CBŚP przejęli ponad 300 automatów wartych ponad 1,5 mln zł. Zarzuty usłyszały do tej pory już 42 osoby. Są one podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

W ostatnim czasie na terenie woj. podkarpackiego i małopolskiego zatrzymano 5 osób. W Prokuraturze Regionalnej w Krakowie przedstawiono im zarzuty popełniania przestępstw karnych skarbowych i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Zabezpieczono także 4 urządzenia do nielegalnych gier hazardowych. Wykryte zostały również krzewy konopi indyjskich- w  ich znalezieniu pomogła Rubi, służbowy pies funkcjonariuszy KAS.

Za zarzucone czyny podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od odpowiedzialności karnej, organizatorom nielegalnych gier, ale także właścicielom lokali, w których je urządzano, grozi kara administracyjna – 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu. KAS i CBŚP prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie, dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej.

(źródło:KAS)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.