Akcja edukacyjna ,,Bezpieczny stok’’ po raz kolejny na Palenicy i Mosornym Groniu

Podziel się:

fot.PKL

8 lutego na terenie ośrodka PKL Palenica i 9 lutego na PKL Mosorny Groń miłośnicy sportów zimowych dowiedzą się m.in. jak przeprowadzić rozgrzewkę przed wyjściem na narty, odpowiednio dobrać sprzęt oraz przede wszystkim – jak jeździć bezpiecznie. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się ratownicy GOPR oraz instruktorzy narciarstwa. Wszystko to w ramach akcji edukacyjnej ,,Bezpieczny stok’’ skierowanej przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale także do rodziców i wychowawców.

 Narciarstwo i snowboard są bardzo popularną formą rekreacji i spędzania wolnego czasu zimą. W ferie swoje pierwsze kroki na nartach stawia bardzo wiele dzieci i to głównie do nich skierowana jest już 11. edycja akcji „Bezpieczny stok”. Nieco starsi, którzy szlifują umiejętności będą mogli sobie przypomnieć zasady bezpieczeństwa i kultury jazdy na stoku. W sobotę, 8 lutego w ośrodku PKL na Palenicy i w niedzielę, 9 lutego na Mosornym Groniu, miłośnicy aktywnego wypoczynku dowiedzą się jak spędzić ferie bezpiecznie i odpowiedzialnie.

Pamiętajmy o tym, że na stoku powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. PKL promuje właściwe zachowania w górach. Stawiamy na edukację oraz podnoszenie świadomości i wiedzy na temat bezpieczeństwa na stoku dlatego też po raz kolejny nasze ośrodki biorą udział w akcji „Bezpieczny stok”. O najważniejszych zasadach turystyki górskiej przypominamy także poprzez cykliczną akcję edukacyjną „Odpowiedzialnie w góry!”– mówi Patryk Białokozowicz
z zarządu PKL.

Podczas akcji „Bezpieczny stok” na Palenicy i Mosornym Groniu w godz. 10:00-15:00 ratownicy GOPR będą opowiadać jak odpowiednio przygotować się do sezonu zimowego, uczyć narciarskiego savoir vivre’u  i sprawdzać, czy narciarze odpowiednio dobierają kaski.

(org.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *