Alice Merton premierowo z nowym albumem oraz singlem !

Podziel się:

fot.mat.pras

Alice Merton wydaje dziś swój drugi, długo wyczekiwany album „S.I.D.E.S.”, zawierający nowy singel „The Other Side”.

Alice podniosła poprzeczkę i oczekiwania fanów tym, co osiągnęła swoim debiutanckim albumem „Mint” (ponad miliard streamów, wysokie noty na listach przebojów w Europie, udział w programie „The Voice of Germany”). Celem Merton było przebicie się do szerszej międzynarodowej publiczności i wszystko wskazuje na to, że jest tego coraz bliżej. Dowodem jest chociażby jej ostatni singiel „Same Team” – grany przez Jo Whiley w BBC Radio 2, czy audycji radiowej Eltona Johna.

Single, które zapowiadały album – w tym „Vertigo”, „Same Team” i „Island” – sprawiły, że Alice dokonała ogromnego postępu zarówno jeżeli chodzi o wizję artystyczną, jak i pewność siebie. Głos i alt-popowe melodie, za które tak bardzo pokochali ją fani, pozostaje w centrum jej brzmienia, ale tym razem jest ono doprawione domieszką indie, elektroniki, alt-rocka i synth-popu. Ostatecznie na „S.I.D.E.S.” Alice zaciera granice między poszarpaną energią rocka, a zaraźliwością popu. Jest to również pierwszy album, na którym Alice w całości pełniła rolę producenta.

To charakterystyczne brzmienie większości materiału łączy się z pragnieniem Alice, by zgłębiać swoje słabości. Okres odizolowania dał jej czas na refleksję – Alice zdała sobie sprawę, że chce wykorzystać swoją muzykę do odzwierciedlenia tego, kim naprawdę jest. Dzięki temu odważnie zgłębia kwestie konfliktów osobistych i zawodowych, zwątpienia w siebie i obrony własnych zasad. Mimo pewnych mrocznych momentów zawsze pojawia się nadzieja: to, co boli w teraźniejszości, jest często tylko chwilowym doświadczeniem.

Jak mówi sama Alice: „Ostatnie dwa lata były wyzwaniem dla nas wszystkich. Straciliśmy przyjaciół i  członków rodziny, wprowadzono lockdown’y, a nasza kondycja psychiczna została przetestowana do granic możliwości. „S.I.D.E.S.” opowiada właśnie o tym, czego doświadczyłam w tym czasie. Nigdy nie ma jednego powodu, jednego rozwiązania lub jednej strony historii. Życie jest tak wielowymiarowe, że nigdy nie jest czarno-białe. Czasami czujesz się więźniem określonego sposobu myślenia, a niektóre rzeczy wydają się niemożliwe do przezwyciężenia, ale właśnie – to tylko jedna strona. Kiedy zaczniesz dostrzegać różne oblicza siebie i otaczającego cię świata, zdajesz sobie sprawę, że wszystko staje się trochę mniej zniechęcające”.

Alice Merton z nowym albumem „S.I.D.E.S.”

„S.I.D.E.S.” kończy się podnoszącym na duchu utworem „The Other Side”. Intensywne tematy, które eksplorował album, mijają, a Alice widzi lukę w chmurach i oczyszczającą drogę w kierunku znacznie lepszej przyszłości. Podział utworu zgrabnie podsumowuje emocjonalną wyprawę albumu: „It’s hard sometimes when you’re losing the track / It’s harder when you keep trying to fight it back / I thought it would be impossible, yeah it seemed to be so impossible / I’m on the other side of it now.”

Alice współtworzyła i współprodukowała każdą piosenkę na albumie, na którym znajdują się również jej wieloletni współpracownicy, a także wielkie nazwiska, takie jak Koz (Dua Lipa), Jonny Coffer (Beyoncé, Ellie Goulding), Jennifer Decilveo (Anne-Marie, Andra Day) i Matty Green (Dua Lipa, Royal Blood). Album został wydany przez jej własną wytwórnię Paper Plane Records.

DZIŚ PREMIERA NOWEGO KRĄŻKA ALICE MERTON “S.I.D.E.S.” – DOSTĘPNY TUTAJ

Alice Merton w 2022 roku wystąpi w Polsce na dwóch koncertach! Artystka zagra 5 listopada w poznańskim klubie Tama oraz 6 listopada w warszawskim Palladium. Sprzedaż biletów już ruszyła. Więcej informacji o koncertach w Polsce: https://alterart.pl/wydarzenia/alice-merton/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.