Artur Boruc wraca do Legii Warszawa

Podziel się:

fot.Mateusz Kostrzewa/Legia.com

Po 15 latach gry w najlepszych europejskich ligach Artur Boruc wraca do Legii Warszawa. Ulubieniec kibiców z Łazienkowskiej,oraz tegorocznego Mistrza Polski podpisał roczny kontrakt.

Artur Boruc podpisał z mistrzem Polski Legią Warszawa kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku. Wielu polskich kibiców czekało na ten moment.Po 15 latach gry w najlepszych europejskich ligach, po udziale w trzech wielkich turniejach z reprezentacją Polski, tak jak zapowiedział wiele lat temu – Artur Boruc wrócił na Łazienkowską.

– Czy podpisałbym się pod zdaniem: “Artur Boruc nigdy z Legii nie odszedł, po prostu pracował w innych klubach?”. Myślę, że tak, to bardzo ciekawe zdanie. Wiadomo, że moje serce zostało tutaj. Było kilka okazji, ale nigdy do tego nie doszło. Bardzo się cieszę, że wróciłem i sprawy transferowe tak szybko się potoczyły – mówi Artur Boruc.

– Podpisanie kontraktu z Arturem Borucem to wzmocnienie klubu na każdej możliwej płaszczyźnie. Liczymy, że jego umiejętności, doświadczenie w kadrze, na turniejach i praca w klubach z najsilniejszych europejskich lig będą bardzo pomocne, zwłaszcza w kontekście naszego kolejnego celu, jakim są europejskie puchary. Chcę, żeby mogli z tego czerpać nasi młodzieżowcy, co zaprocentuje w kolejnych latach. Dodam jeszcze, że nasz nowy golkiper to prawdziwy legionista, który podczas całej swojej kariery utożsamiał się z naszym klubem. Doskonale rozumie nasze cele i priorytety w nadchodzącym sezonie. Jestem przekonany ze nam w tym bardzo pomoże – powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

(pras)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.