Awans Rakowa do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów U.E.F.A.

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Biuro Prasowe Rakowa Częstochowa

Raków Częstochowa awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów Unii Europejskich Związków Piłkarskich (U.E.F.A.). Dziś zremisował z azerskim Karabachem Agdam 1:1. Tydzień wcześniej pokonał rywali 3:2, dzięki czemu wygrał w dwumeczu.

26 lipca w Częstochowie Raków wygrał z Karabachem 3:2. Zwycięstwo nie było łatwe – ostatnią bramkę meczu częstochowski klub zdobył dopiero w doliczonym czasie. Ponadto, rewanżowy mecz odbył się na stadionie w Baku (z powodu wojen w Górnym Karabachu, stadion domowy azerskiego klubu jest w stolicy Azerbejdżanu). Na nim  Karabach nieraz osiągał świetne wyniki, a pogoda zdecydowanie sprzyjała azerskiemu klubowi. Dlatego Raków nie miał przed sobą łatwego zadania.

Mimo to, zachował przewagę z pierwszego meczu. W spotkaniu rewanżowym, podobnie jak tydzień wcześniej, na bramki trzeba było czekać do drugiej połowy. W 51. minucie wynik otworzył Fran Tudor, powiększając przewagę Rakowa w dwumeczu. Natomiast w 60. minucie bramkę dla Karabachu zdobył Redon Xhixha. Choć azerski klub naciskał na bramkę rywali, nie udało się już jemu zmienić wyniku spotkania. Ostatecznie, to drużyna z Częstochowy przechodzi dalej.

Dla polskiego klubu zwycięstwo ma tym większe znaczenie, że gra w eliminacjach do Ligi Mistrzów po raz pierwszy. Ponadto, rok temu Karabach pokonał w eliminacjach inny polski klub, Lecha Poznań.

W 3. rundzie Raków zmierzy się z cypryjskim Arisem Limassol, który pokonał białoruski BATE Borysów 11:5 (6:2 + 5:3). Natomiast Karabach zagra w 3. rundzie eliminacji do Ligi Europy U.E.F.A. z HJK Helsinki, które przegrało w eliminacjach do Ligi Mistrzów z norweskim Molde 1:2 (1:0 + 0:2).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.