Craig David wydaje mowy singiel z udziałem Duvalla

Podziel się:

fot.mat.pras 

Chwilę przed wyruszeniem w trasę koncertową „Hold That Thought” w Wielkiej Brytanii, Craig ogłasza wydanie nowego singla „My Heart’s Been Waiting For You” z udziałem Duvalla. Utwór zapowiada nowy album Davida – „22″, który ukaże się 24 czerwca.

Singel wydaje się być stworzonym z myślą o zbliżającym się lecie i po prostu – pozytywnych wibracjach! „My Heart’s Been Waiting For You” jest zarówno świeży, jak i nostalgiczny. Silna melodia i mocne house’owe bity– nowy singel prezentuje artystę, będącego w szczytowej formie!

W swojej 22-letniej karierze współpracował ze wszystkimi, od StingaKanoDiploKSI, a także stał się jednym z największych DJ-ów na Ibizie przy pomocy swojego soundsystemu TS5. Wielokrotnie nagradzany: otrzymał 14 nominacji do nagrody Brit Award, dwie nominacje do nagrody Grammy, cztery nagrody MOBO, trzy nagrody Ivor Novello za napisane utwory, a ostatnio nagrodę MBE za całokształt twórczości.

Pierwotnie zaplanowana na dwa lata temu, z okazji 20. rocznicy jego przełomowego i definiującego karierę hitu „Born To Do It”, trasa „Hold That Thought” Craiga Davida w końcu powraca – muzyk przez cały kwiecień koncertuje w Wielkiej Brytanii.

Ostatnie tournée Craiga wyprzedało się w ciągu kilku sekund(!), otrzymało 5-gwiazdkowe recenzje i uznanie krytyków na całym świecie. Jak mówi sam Craig: „Nie mogę się doczekać, aby zebrać mój zespół i wspólnie ruszyć w tę trasę. Minęło dużo czasu, ale w końcu wszyscy moi fani czują się bezpiecznie, aby wspólnie celebrować. Występuję i świętuję 22 lata mojej muzyki, zarówno nowym materiałem, jak i niektórymi klasykami”

Odkąd po raz pierwszy pojawił się pod koniec 1999 roku z garage’owym klasykiem „Re-Rewind”, Craig 25 swoich singli doprowadził do pierwszej 40 w Wielkiej Brytanii (16 z nich w pierwszej dziesiątce), dziewięć albumów do pierwszej 40 (pięć z nich w pierwszej dziesiątce) i zgromadził ponad 5 miliardów (!) streamów na całym świecie. W rzeczywistości ponad 1,5 miliarda z nich pochodziło z jego ostatnich wydawnictw, powracającego na szczyty list przebojów albumu „Following My Intuition” z 2016 roku i „The Time Is Now” z 2018 roku, który utrwalił jego pozycję na rynku.

Jako jeden z najbardziej lubianych artystów w Wielkiej Brytanii, Craig nieustannie pojawiał się na brytyjskich listach przebojów, jednocześnie zahaczając o wiele gatunków. Jego niemal kultowa pierwsza płyta „Born To Do It” wywarła ogromny wpływ na kulturę brytyjską i wyniosła UK garage z podziemia na czoło głównego nurtu.

Oprócz tego Craig może się pochwalić jedną z najbardziej udanych i długoletnich rezydencji na Ibizie, grając w Ibiza Rocks przez 5 sezonów.

Craig nadal pozostaje u steru swojego unikalnego, autentycznie brytyjskiego brzmienia. Muzyka, która wywołała fale na całym świecie, czyniąc go głosem jednej z najważniejszych epok w muzyce brytyjskiej, a co za tym idzie – jego osobę jako jednego z najbardziej utytułowanych artystów w historii brytyjskich list przebojów!

Craig David  pre-order albumu dostępny tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.