Daddy Yankee kończy karierę. Latynoskie rytmy zabrzmią podczas ostatniej trasy koncertowej

Podziel się:

Daddy Yankee w Tauron Arenie Kraków, 13 czerwca 2019. Fot. Łukasz Nowak/iln24.pl

Daddy Yankee światowej klasy latynoski artysta kończy karierę po 32 latach na scenie. Gwiazdor ogłosił swoją ostatnią pożegnalną trasę ,,La Ultima Vuelta” oraz swój ostatni album ,,Legendaddy”.

Światowa ikona muzyki reggeaton Daddy Yankee, znany jako ,,Król Reggaetonu”, niebawem ruszy w swoją ostatnią pożegnalną trasę koncertową “La Ultima Vuelta”. W 2004 roku jego singiel ,,Gasolina stał się hitem docenionym już na arenie międzynarodowej. Gwiazdor z Portoryko sprzedał około 3o milionów płyt, co czyni go jednym z najlepiej sprzedającym się artystą muzyki latynoskiej. Jego album ,,Barrio Fino przeszedł do historii jako jeden z najlepiej sprzedających się albumów muzyki latynoskiej w latach 2000-2009.

Daddy Yankee kończy karierę. “La Ultima Vuelta” – pożegnalana trasa 

Rok 2017 – Daddy Yanke wraz z Louisem Fonsim wydał megaprzebój ,,Despacito”. Utwór ten był pierwszym hiszpańskojęzycznym singlem, który trafił na szczyt zestawienia listy Billboard Hot 100. Na platformie YouTube pobił wszelkie możliwe rekordy z miliardowymi odsłonami. Latynoski artysta w 2017 roku stał się również najchętniej słuchanym w platformie Spotify na świecie.

Do jego dorobku zalicza się również 110 nagród i ponad 300 nominacji. Okrzyknięty został jednym z najbardziej wpływowych Latynosów przez Time Magazine oraz CNN Network.

Trasa koncertowa “La Ultima Vuelta” rozpocznie się w sierpniu tego roku. Daddy Yanke wystąpi w Stanach Zjednoczonych, na Dominikanie, w Meksyku, Kanadzie, oraz w krajach Ameryki Południowej (Kolumbia, Ekwador, Chile, Argentyna) oraz Ameryki Środkowej (Gwatemala, Honduras, Salwador, Kostaryka, Panama).

Zobaczcie fotorelację z koncertu Daddy’ego Yankee w Krakowie w 2019 roku:

Daddy Yanke Kraków Tauron Arena twórca takich hitów jak ,,Gasolina,, oraz ,,Despacito,, (ZDJĘCIA)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.