Liga Mistrzów. Chelsea – Bayern. Lewandowski z kolejnym golem i dwoma asysytami !

1/8 finału Ligi Mistrzów Chealsea- Bayern 0-3 , co za wieczór dla Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu strzelił gola i asystował przy dwóch innych.

Wtorkowy wieczór dla Bayernu Monachium!  Na Stamford Bridge w Londynie podopieczni Hansa Flicka rozbili Chealsea 3-O i praktycznie zapewnili sobie awans na półfinału Champions League .Londyńczycy wypadli zdecydowanie gorzej na tle drużyny z Monachium, dla Bayernu dwukrotnie trafił Serge Gnarby w 51 i 54 minucie, całości dopełnił nie kto inny jak Robert Lewandowski w 76 minucie ustalając wynik spotkania 0-3 dla gości.

Robert Lewandowski nigdy nie strzelił tylu bramek w sezonie Ligi Mistrzów. Po golu na 3: 0 ,,Lewy,, ma na koncie  jnedenaście bramek które zdobył w sześciu meczach, Erling Haaland z Dortmundu dziesięć i Serge Gnabry sześć trafień. Lewandowski po raz pierwszy jednak asystował przy  dwóch golach w meczu Champions League.

Lewandowski walczy o czwarte miejsce na liście najlepszych strzelców wszech czasów w Europie z Karimem Benzemą z Realu Madryt. Oba mają teraz 64 bramki. Prawdziwa legenda Rául jest na trzecim miejscu z 71 bramkami.

Ale to nie wszystko. Lewandowski jest pierwszym zawodnikiem w historii FC Bayern, który strzelił gola w sześciu kolejnych występach CL. Lewy był również bezpośrednio zaangażowany w 34  mecze pucharowe w 24 ma 19 trafień oraz pięć asyst. Środkowy napastnik strzelił gola w każdym z ostatnich pięciu pojedynków z londyńskimi drużynami – trzy mecze z Arsenalem i jeden z Tottenhamem.