Wielkie Kolędowanie z Polsatem. Znamy gwiazdy które zaśpiewają w Wigilię !

Podziel się:

fot. Polsat/Cezary Piwowarski

Kolędowanie z Polsatem stało się już tradycją! Od 15 lat w Wigilię Bożego Narodzenia w domach naszych widzów rozbrzmiewają najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu gwiazd polskiej estrady. Niepowtarzalny klimat każdego koncertu sprawia, że Święta stają się jeszcze bardziej magiczne i uroczyste. W tym roku dźwięki kolęd w wykonaniu m.in. Cleo, Ralpha Kaminskiego, Joanny Kulig, Roxie Węgiel, Sebastiana Karpiela-Bułecki, bryskiej, Grzegorza Hyżego, Kamila Bednarka, Krystyny Prońko popłyną prosto z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie.  Kolorytu temu kolędowaniu nada także wspaniały Zespół Mazowsze.

Święta to najbardziej wyczekiwany czas w roku. Rodzi się w nas chęć niesienia radości, dobra i nadziei. Podarujmy sobie i naszym bliskim wyjątkowe chwile w otoczeniu największych gwiazd! By oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę upłynęło w jeszcze radośniejszej atmosferze, w Polsacie całe popołudnie od godziny 12:40 wypełnione będzie wspaniałymi pieśniami i polskimi kolędami, które wprowadzą nas w piękny świąteczny nastrój.

Wszystko rozpocznie się o godz. 12:40 od Kolędowania z Małymi Janosikami w Zakopanem w Sanktuarium na Krzeptówkach. Następnie w programie znajdą się koncerty z poprzednich lat, które zostały zarejestrowane w kościołach w Warszawie, w Porzeczu Mariańskim (Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej). Przypomnimy również Kolędowanie z Janem Pawłem II Golec uOrkiestry.

Wielkie Kolędowanie z Polsatem. Kto zaśpiewa?

Cleo wykona „Cichą noc”, Krystyna Prońko „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, a Ralph Kaminski razem z chórem Mazowsze wzruszającą kolędę „Oj Maluśki“. Pierwszy raz od czasu filmu „Zimna wojna” Joanna Kulig wystąpi razem z Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze” – wykonają kolędę „Gdy Śliczna Panna”.

Nie zabraknie też duetów: Kamil Bednarek z bryską zaśpiewają „Mizernę Cichą”, a Grzegorz Hyży z Roxie Węgiel „Dzisiaj w Betlejem”.  W tym niezwykle uroczystym koncercie wystąpią również: Igor Herbut, Zakopower, Joanna Jakubas, Jan Młynarski, Marek Torzewski, Franciszek Trojanowski, Zespół Regionalny „Magurzanie”. 

Artystom towarzyszyć będzie Stokłosa Collective Orchestra. Ksiądz Bartosz Pikul zapozna nas z niezwykłą historią tej Bazyliki, w której Stanisław Moniuszko był organistą a także, w której spoczywa serce Chopina. Mamy nadzieje, że spędzą Państwo z Polsatem ten Wigilijny czas.

(żródło:Polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.