Dostał SMS-a z dopłatą, stracił 3 tyś złotych. Uwaga na nowy sposób oszustów !

Podziel się:

fot.Pixabay

Oszuści coraz częściej poszywają się firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki. Doświadczył tego mieszkaniec Ełku , który dostał sms-a z prośbą o dopłatę w kwocie 0,88 gr, robiąc przelew na 3 tyś padł ofiarą oszustwa i stracił pieniądze.

Nowe metody działania oszustów są cały czas modyfikowane korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić ludzi w błąd i zyskać pieniądze. Coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności dopłaty do przesyłki. Zazwyczaj kwota, jaką należy wpłacić, jest bardzo niska. W wiadomości podany jest także link, który przekierowuje potencjalną ofiarę na wybraną stronę. Niczego niepodejrzewająca osoba wprowadza swoje dane dotyczące konta, loginu czy hasła i umożliwia tym samym przechwycenie tych danych przez oszustów.

Oszuści podszywają się pod firmy kurierskie.

Informację o niedopłacie w kwocie 0,88 gr otrzymał mieszkaniec Ełku. Mężczyzna kliknął na przesłany link, żeby dopłacić rzekomo brakującą kwotę. Wykonał przelew i w konsekwencji stracił blisko 3 tysiące złotych.

Policja apeluje o ostrożność: 

Przede wszystkim nie klikajmy w linki w wiadomościach czy mailach, a jeśli nam się to zdarzy, wnikliwie sprawdźmy na jakiej stronie się znajdujemy. Czytajmy też dokładnie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed stratą pieniędzy.

(KPP Ełk)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *