Eliminacje EURO 2024. Zwycięstwo Czechów, remis Polaków

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Darek Golik/P.G.E. Narodowy

Trwa 8. kolejka eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Mężczyzn. Dziś odbyły się mecze m.in. w „polskiej” grupie E. Polacy zremisowali z Mołdawią 1:1. Natomiast Czechy pokonały Wyspy Owcze 1:0.

Czesi zdecydowanie dominowali podczas meczu z Farerczykami. Byli przy piłce przed 65% czasu spotkania i oddali aż 29 strzałów na bramkę rywali (Wyspy Owcze zaledwie 5). Jednak przez długi czas nie mogli pokonać przeciwników. Dopiero w 76. minucie udało im się zdobyć bramkę, i to z rzutu karnego. Gola zdobył Tomáš Souček i, jak się okazało, był to jedyny gol spotkania.

Natomiast w meczu Polska-Mołdawia, pierwsza połowa upłynęła pod znakiem dominacji Mołdawian. I to oni zdobyli pierwsza bramkę – wynik otworzył Ion Nicolaescu w 26. minucie. W ostatnich minutach przed przerwą Polacy przeprowadzili kilka groźnych akcji, jednak do szatni zeszli przegrywając.

Z kolei druga połowa została zdominowana przez „Biało-Czerwonych”. W 53. minucie Karol Świderski dostrzegł szczelinę w obronie rywali i oddał strzał, który doprowadził do remisu. Jednak to był ostatni gol spotkania i ostatecznie Polacy zdobyli zaledwie 1 punkt.

„Biało-Czerwonym” mocno to utrudnia sytuację. Obecnie znajdują się na 3. miejscu w tabeli, natomiast będące przed nią Albania oraz Czechy mają po 1 meczu więcej do rozegrania (dokładna tabela niżej). Polska wciąż może awansować na EURO, ale przez baraże. Jednak aby zagrać w nich, musi liczyć na odpowiednie wyniki meczy w innych grupach.

Albania w tej kolejce pauzowała. Kolejna, przedostatnia kolejka, odbędzie się 17 listopada. Rozegrane zostaną mecze Polska-Czechy oraz Mołdawia-Albania.

Tabela grupy E po 8 kolejkach
(mecze – punkty – bramki zdobyte/bramki stracone – zwycięstwa/remisy/porażki)
  1. Albania               6    13    11/3      4/1/1
  2. Czechy                6    11      8/5      3/2/1
  3. Polska                 7    10      9/9      3/1/3
  4. Mołdawia           6      9      6/6      2/3/1
  5. Wyspy Owcze    7      1      2/13    0/1/6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.