Eliminacje Mundialu 2022. Przegrana na koniec eliminacji

PGE Narodowy w Warszawie – miejsce dzisiejszego meczu Polska-Węgry. Zdjęcie ilustracyjne, fot. Łukasz Nowak/iln24.pl

Warszawa: Porażką 1:2 z Węgrami skończyły się dla Polski eliminacje do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Mężczyzn. Mimo przegranej, Polacy zajęli 2. miejsce w grupie I, dzięki czemu w marcu zagrają w barażach o awans.

Walki w barażach Polacy byli pewni od soboty – bez względu na cokolwiek, i tak zajęliby drugie miejsce w grupie. Dzięki temu, dzisiejszy mecz na PGE Narodowym był bardziej walką o zwiększenie szans na korzystne rozstawienie w marcowej dogrywce o awans.

Tym razem na boisku dominowali rywale „Biało-Czerwonych” i to oni zdobyli pierwszą bramkę. W 37. minucie piłkę do siatki skierował András Schäfer. W 61. minucie Karol Świderski wyrównał, jednak w 81. minucie Dániel Gazdag ponownie dał prowadzenie rywalom, które utrzymało się do ostatniego gwizdka.

W pozostałych meczach grupy I San Marino przegrało u siebie z Anglią 0:10. Anglicy bezpośrednio awansują do mundialu. Natomiast Albania pokonała w Tiranie Andorę 1:0.

Polska 1:2 Węgry (do przerwy 0:1)

Bramki:

• 0:1 – András Schäfer, 37. minuta
  • 1:1 – Karol Świderski, 61. minuta
  • 1:2 – Dániel Gazdag, 81. minuta

Składy:

Polska: Wojciech Szczęsny – Paweł Dawidowicz, Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Tymoteusz Puchacz (od 83. minuty Tymoteusz Płacheta) – Matthew Cash (w 2. połowie Kamil Jóźwiak), Karol Linetty (od 65. minuty Przemysław Frankowski), Mateusz Klich, Jakub Moder (w 2. połowie Piotr Zieliński) – Karol Świderski, Krzysztof Piątek (od 65. minuty Arkadiusz Milik)

Węgry: Dénes Dibusz – Ádám Lang, Attila Szalai, Attila Fiola – Zsolt Nagy, Loïc Négo, Ádám Nagy (od 89. minuty Bálint Vécsei), András Schäfer – Ádám Szalai (od 89. minuty János Hahn), Kevin Varga (od 58. minuty Dániel Gazdag), Szabolcs Schön (od 72. minuty Tamás Kiss)

Sędziowie: główny: Tiago Martins, liniowi: Luis Campos i Pedro Almeida, techniczny: Helder Malheiro, główny V.A.R.: João Pinheiro, asystent V.A.R.: Vitor Ferreira (wszyscy z Portugalii)