Eurowizja Junior 2021. Armenia wygrywa. Wielki sukces Sary James !

Podziel się:

Sara James. Fot. EBU/ANDRES PUTTING

14-letnia Maléna reprezentująca Armenię wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji Juniorów 2021, dając jej krajowi drugie zwycięstwo i pierwsze od 2010 roku. Drugie miejsce zajęła reprezentująca Polskę Sara James.

O krok od zwycięstwa była reprezentantka naszego kraju była 13-letnia Sara James która zdobyła 218 punktów i zajęła drugie miejsce prezentując piosenkę  Somebody . Trzecie miejsce ze 187 punktami zajął francuz Enzo śpiewający utwór Tic Tac .

Występ na Eurowizji Junior przed publicznością to coś niewyobrażalnego i wspaniałe emocje. Dałam z siebie 500 procent, tancerki dały z siebie 500 procent, dziękuję wszystkim za oddane na mnie głosy – powiedziała Sara James tuż po ogłoszeniu wyników. Podziękowała też delegacji, która towarzyszyła jej w Paryżu oraz mamie, która wspierała ją na każdym etapie tej niezwykłej muzycznej przygody.

Polka w Paryżu zaśpiewała piosenkę „Somebody” – utwór napisany specjalnie na Eurowizję Junior 2021 przez team autorów w składzie: Patryk Kumór, Tom Martin, Dominik Buczkowski-Wojtaszek oraz Jan Bielecki. Reżyserem występu Sary był Konrad Smuga, a reprezentantce Polski na scenie towarzyszyli tancerze Agustina Egurroli oraz Amelka Otremba, która bilet do Paryża wywalczyła sobie w programie „You Can Dance – Nowa generacja”.

Zwyciężczyni Eurowizji Junior 2021 Maléna oszołomiła miliony widzów na całym świecie w telewizji i Internecie niesamowitym występem Qami Qami *, który dał jej ostatecznie 224 punktów. Armenia po raz pierwszy wzięła udział w Konkursie Piosenki Eurowizji Juniorów w 2007 roku i w sumie siedem razy znalazła się w pierwszej trójce. Maléna z Erewania jest utalentowaną wiolonczelistką i od wielu lat marzyła o reprezentowaniu Armenii; brała udział w konkursie selekcyjnym swojego kraju w 2018 roku.

(mat.pras je.tv,tvp)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.