Eurowizja Junior 2023. Zoé Clauzure zwyciężyła w finale

Podziel się:

21. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior wygrywa Zoé Clauzure z Francji fot.Corinne Cumming / EBU

21. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior wygrywa Zoé Clauzure z Francji. Trprezentująca Polskę Maja Krzyżewska zajęła 6 miejsce.

Tegoroczna Eurowizja Junior odbyła się w Nicei, na scenie pojawiła się debiutująca w konkursie Estonia, po raz pierwszy wzięły w niej udział wszystkie kraje tzw. Wielkiej Piątki (Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania i Włochy).

Maja Krzyżewska wcześniej wygrała program „Szansa na sukces. Eurowizja Junior”, co otworzyło jej drogę do międzynarodowego konkursu. Młoda artystka zaprezentowała się według kolejności 9, jej występowi towarzyszyła efektowna oprawa oraz grupa tancerzy Agustina Egurroli. Maja zaśpiewała utwór „I Just Need a Friend”, który został napisany specjalnie na to wydarzenie, a jego autorami byli: grupa producencka Hotel Torino (Patryk Kumór i Dominic Buczkowski-Wojtaszek) oraz Carla Fernandes, Marissa i Piotr Zborowski.

Reprezentantka naszego kraju w konkursie zdobyła łącznie 124 punkty. Natomiast zwyciężczyni konkursu- Zoé Clauzure z Francji uzyskała 228 punktów.

(źródło:mat.prasTVP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.