ICE Kraków: Kulturalny rozkład jazdy na listopad. Od kabaretu po muzykę !

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne fot.Pixabay

Centrum Kongresowe ICE Kraków prezentuje program listopadowych  wydarzeń. Nie zabraknie  nastrojowych koncertów polskich i zagranicznych artystów, a także występów nieodparcie zabawnych kabaretów, które już niebawem zagoszczą w ICE Kraków. 

 

Listopad w ICE Kraków:

 

·         4-5.11 – konferencja naukowa „Strażnik miejski, czyli kto? Tożsamość zawodowa strażników dziś i jutro”

·         6.11 – Neo-Nówka

·         7.11 – Mazowsze

·         8.11 – Mela Koteluk & Kwadrofonik: Astronomia poety. Baczyński

·         11.11 – Grupa MoCarta i Przyjaciele

·         12.11 – Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano „Arctic Riff” Tour 2021

·         13.11 – Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu „Co tu jest grane?”

·         14.11 – Festiwal Sacrum Profanum: DOJRZAŁOŚĆ | POST SCRIPTUM

·         16-17.11 – 6. Open Eyes Economy Summit

·         22.11 – Mieszany Chór Mariański

·         23.11 – Im memoriam Krzysztof Penderecki – koncert symfoniczny

·         28.11 – SŁOWIŃSKA–AUKSO–KONIECZNY

 

Szczegółowy opis wydarzeń: 

 

·         4-5 listopada – międzynarodowa konferencja naukowa „Strażnik miejski, czyli kto? Tożsamość zawodowa strażników dziś i jutro” w formule hybrydowej

 

W tym roku Straż Miejska Miasta Krakowa obchodzi 30-lecie swojego istnienia.

Tegoroczny jubileusz stwarza niepowtarzalną okazję do omówienia normatywnych, społecznych i psychologicznych aspektów funkcjonowania straży gminnych oraz ich przyszłej roli w lokalnych systemach bezpieczeństwa. W ramach obrad przewidziane zostały zarówno prelekcje indywidualne, jak i panele dyskusyjne. Te ostatnie poświęcone będą doświadczeniom wybranych straży miejskich z Europy Środkowo-Wschodniej w zakresie profilaktyki w szkołach, ochrony środowiska oraz wykorzystania nowych technologii.

Wstęp na wydarzenie tylko za zaproszeniami.

Rejestracja na konferencję uprawnia do wirtualnego udziału w wydarzeniu.

Organizatorzy: Miasto Kraków, Straż Miejska Miasta Krakowa i Uniwersytet Jagielloński

Rejestracja: www.ksm30.pl

 

 

·         6 listopada, godz. 17.00 i 20.00 – 20-lecie kabaretu Neo-Nówka

 

Przed nami 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka.

Artyści gwarantują niezwykły jubileusz w iście „neo-nówkowym” stylu, czyli bez sztampy,

z luzem, dużą dozą improwizacji i nowości. Tego wieczoru będzie można zobaczyć na żywo takie postacie, jak Bogu, Wandzię czy rodzinę Paciaciaków.

Kabaretowi będzie towarzyszył na scenie zespół Żarówki.

Organizator: LUX Jerzy Grazda

Bilety: https://biletyna.pl/kabaret/Kabaret-Neo-Nowka/20-lecie-Kabaretu-Neo-Nowka/Krakow

 

·         7 listopada, godz. 18.00 – koncert zespołu Mazowsze

 

Ponad 150 wykonawców, setki strojów, taniec, muzyka i śpiew tworzące barwne, poruszające, chwilami zapierające dech w piersiach przedstawienie. Już 7 listopada w ICE Kraków zespół Mazowsze zaprezentuje uaktualniony o nowe utwory i układy choreograficzne program. Tym, którzy jeszcze nigdy nie widzieli Mazowsza na żywo, wystarczy powiedzieć, że warto! Niemal każdy ma po zakończeniu widowiska nieodpartą potrzebę ponownego kontaktu z tą wizytówką polskiej kultury.

Organizator: Violin and Piano

Biletyhttps://www.eventim.pl/artist/mazowsze-2/koncert-zespolu-mazowsze-2436887/

 

 

·         8 listopada, godz. 20.00 – Mela Koteluk & Kwadrofonik. Astronomia poety. Baczyński

Tego wieczoru zwycięzcy Fryderyka 2021 w kategorii Album Roku Muzyka Poetycka – Mela Koteluk oraz Kwadrofonik zaprezentują piosenki na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z albumu Astronomia poety. Baczyński. Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem Meli Koteluk oraz Bartka Wąsika, pianisty z kwartetu Kwadrofonik, który jest również autorem aranżacji.

Astronomia poety. Baczyński // Mela Koteluk & Kwadrofonik to kolejny projekt muzyczny Muzeum Powstania Warszawskiego, które wydało tak znakomite albumy, jak Fogg – pieśniarz Warszawy w wykonaniu zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis, Jestem przestrzeń Moniki Borzym, Historie Andrzeja Smolika, Natalii Grosiak i Miuosha czy Placówka ’44 w wykonaniu zespołu Voo Voo i jego gości.

Organizator: RANDAN GROUP

Bilety: https://www.ebilet.pl/muzyka/pop/mela-koteluk/?partner=musicclueweb

 

 

·         11 listopada, godz. 18.00 – Grupa MoCarta i Przyjaciele

 

Ten koncert zastąpi wyjście do najlepszej restauracji czy przesunięty z powodu pandemii wyjazd na Hawaje, do Kozich Dołów, Łososiowic czy Wielkiej Lipy. Cóż bowiem może być piękniejszego od kilku godzin świetnej rozrywki ze wspaniałym kwartetem – i to nareszcie na żywo?!

Aby rozbawić widownię jeszcze mocniej, do udziału w koncercie zaproszono: Kabaret Hrabi, Anię Rusowicz, Alicję Majewską, Włodzimierza Korcza, a także Adama Nowaka.

Koncert Grupa MoCarta i Przyjaciele powstał, aby publiczność mogła choćby przez dwie godziny cieszyć się życzliwością i sympatią emanującą ze sceny. Każdy z artystów podczas tego koncertu wykona ulubione utwory z własnego repertuaru, niektóre wspólnie z kwartetem. Sama Grupa MoCarta również zagra to, co ma najlepszego!

Organizator: ART Projekt

Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/162082

 

 

·         12 listopada, godz. 19.30 – Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano „Arctic Riff” Tour 2021

 

Prawie półtora roku czekaliśmy na możliwość wysłuchania na żywo muzyki z najnowszego albumu Tria Marcina Wasilewskiego Arctic Riff w oryginalnym składzie. Tej jesieni Joe Lovano – ikona amerykańskiego jazzu, gigant saksofonu tenorowego i laureat m.in. Grammy Award – dołączy do polskiego tria, aby wspólnie zagrać trasę koncertową w Europie, a zakończyć ją występami w Polsce.

Ta pierwsza kreatywna kooperacja polskiego, żywiołowego zespołu Marcin Wasilewski Trio i obdarzonego głębokim brzmieniem amerykańskiego tenorzysty Joe Lovano od razu zaowocowała muzyką pełną skondensowanego feelingu, w której liryzm i siła wydają się idealnie zrównoważone. Wspólny projekt przedstawia zarówno nowe kompozycje Marcina i Joego, jak również standard Carli Bley, Vashkar (w dwóch wersjach) oraz kolektywne improwizacje z pełnym zaangażowaniem każdego z czterech muzyków.

Organizator: Good Walk

Bilety: https://shops.ticketmasterpartners.com/marcin-wasilewski-trio

 

 

·         13 listopada, godz. 16.00 – Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu „Co tu jest grane?”

 

Dowcipne skecze muzyczne, perfekcyjne wykonanie i zaskakujące aranżacje w wykonaniu charyzmatycznego wirtuoza i zjawiskowego zespołu. Zapraszamy na najnowszą odsłonę bezkompromisowego, kompletnie oszalałego, muzycznego show!

Gospodarz widowiska, Waldemar Malicki, w towarzystwie energetycznej orkiestry i wybitnych solistów, oczarowuje i bawi, ale nie bezrefleksyjnie. Dlatego też nie zabraknie satyryczno-obyczajowych monologów wokół rozmaitych, intrygujących dla publiczności tematów.

Organizator: Eskander

Bilety: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/45966/Krak%C3%B3w/Waldemar+Malicki+i+Filharmonia+Dowcipu/?utm_source=pp&utm_medium=25

 

 

·         14 listopada, godz. 20.00 – Festiwal Sacrum Profanum: DOJRZAŁOŚĆ | POST SCRIPTUM

 

Wir spektralizmu to kolejny koncert w programie minicyklu zatytułowanego „Sacrum Profanum: Post Scriptum”.

Na program koncertu, który wykona Spółdzielnia Muzyczna, złożą się: Vortex Temporum, czyli opus magnum Gérarda Griseya i zarazem jeden z najważniejszych utworów gatunku, oraz Agnus Dei Horațiu Rădulescu, kompozytora, który zasłynął „dźwiękowymi ikonami”, tym razem w wersji na dwoje skrzypiec.

Organizator: KBF

Bilety: https://kbfbilety.krakow.pl/wydarzenia/sacrum-profanum-post-scriptum-wir-spektralizmu

 

·         16-17 listopada – 6. Open Eyes Economy Summit

Jeden z największych i najbardziej nietypowych kongresów w Polsce po raz kolejny przyciągnie do Krakowa znane autorytety życia społecznego oraz zgromadzi międzynarodową widownię, która – podobnie jak w ubiegłym roku – będzie mogła uczestniczyć w wydarzeniu dzięki wirtualnej platformie streamingowej.

Szósta edycja Open Eyes Economy Summit tradycyjnie składa się z czterech bloków tematycznych: FIRMA–IDEA, MARKA–KULTURA, MIASTO–IDEA oraz ŁAD MIĘDZYNARODOWY. Tematy, które wypełnią poszczególne bloki, to m.in.: zarządzanie różnorodnością w organizacji, organizacje i ekosystemy biznesowe w czasach COVID, miasta historyczne, naturalizacja i ulokalnienie gospodarowania, streaming & gaming oraz projektowanie nowego świata po pandemii. Sporo uwagi w programie poświęcone zostanie polityce zagranicznej, kryzysowi państw demokratycznych oraz nowej administracji USA.

Organizator: Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej

Rejestracja: www.kongres.oees.pl

 

 

·         22 listopada, godz. 18.00 – Mieszany Chór Mariański

 

Po rocznej przerwie ponownie zobaczymy na dużej scenie Mieszany Chór Mariański, który kontynuuje tradycję dorocznych koncertów patriotycznych. W tym roku będzie to jednocześnie koncert jubileuszowy, bo w 70 rocznicę istnienia zespołu.

Mieszany Chór Mariański wystąpi wraz z Krakowską Młodą Filharmonią i wspaniałymi solistami; jak zapowiadają artyści: „oddamy hołd naszej Ojczyźnie”. W programie koncertu m.in. pieśni patriotyczne, a także Magnificat Jana Sebastiana Bacha.

Organizator: Stowarzyszenie Mieszany Chór Mariański

Bilety: dostępne po wcześniejszej rezerwacji mailem: stowarzyszenie.chormarianski@gmail.com

 

·         23 listopada, godz. 19.00 – Im memoriam Krzysztof Penderecki

 

Uroczysty koncert w rocznicę urodzin wielkiego kompozytora, który całe swoje zawodowe życie związał z Krakowem. Usłyszymy Hymn do św. WojciechaII Symfonię „Wigilijną” oraz Lacrimosę z Polskiego Requiem w wykonaniu Orkiestry i Chóru Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie pod dyrekcją Macieja Tworka. Solistką będzie Iwona Hossa, jedna z ulubionych sopranistek Pendereckiego, która wielokrotnie śpiewała w prowadzonych przez niego koncertach w kraju i za granicą.

Organizatorzy: Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego, Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena i KBF.

Bilety: wkrótce w sprzedaży na KBF:BILETY – https://kbfbilety.krakow.pl/ 

·         28 listopada, godz. 20.00 – SŁOWIŃSKA–AUKSO–KONIECZNY

 

Koncert promocyjny najnowszej płyty live z kompozycjami Zygmunta Koniecznego nagranej w sali koncertowej NOSPR z udziałem Joanny Słowińskiej, Karola Śmiałka, orkiestry AUKSO pod batutą Marka Mosia oraz formacji Stanisław Słowiński Quintet.

Program koncertu wypełniają kompozycje Zygmunta Koniecznego: niektóre dedykowane Joannie Słowińskiej (m.in. solowe partie kantatowej formy Serce moje gram do tekstów Stanisława Wyspiańskiego), niektóre znane z repertuaru Ewy Demarczyk lub skomponowane do filmów (Jańcio Wodnik) i spektakli teatralnych (Noc listopadowa). Są też kompozycje do tekstów wybitnych poetów (Maria Jasnorzewska-Pawlikowska, Julian Tuwim, Miron Białoszewski, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i in.) – definiujące dzisiaj rangę i kanon gatunku piosenki literackiej. Całość składa się na przekrojowy wybór kompozytorskich dokonań Koniecznego jako współtwórcy gatunku polskiej piosenki literackiej. Aranżacji

i orkiestracji – w konsultacji z samym kompozytorem – dokonał Stanisław Słowiński.

Organizator: KBF, InfraArt i Stowarzyszenie Rozstaje

Bilety: wkrótce w sprzedaży na KBF:BILETY – https://kbfbilety.krakow.pl/

(kbf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.