KAS skutecznie walczy z podróbkami w internecie- kolejny zatrzymany towar

Podziel się:

fot.KAS

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie ujawnili ponad 2 tyś tysiące sztuk odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi, wartość rynkowa zatrzymanego towaru to prawie 800 tys. zł. Towar był przygotowywane do wysyłki w jednym z siedleckich lokali usługowych- poinformowała Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z III Referatu Prewencji w Siedlcach wspólnie z funkcjonariuszami policji z Komendy Miejskiej w Siedlcach przeprowadzili działania ukierunkowane na handel towarami z bezprawnie umieszczonymi znakami towarowymi. Mundurowi skontrolowali jeden z lokali usługowych na terenie Siedlec.  Pełnił on funkcję sklepu internetowego. Sprzedawana odzież wisiała na wieszakach, leżała na podłodze lub była już zapakowana- dodaje rzecznik prasowy Justyna Pasieczyńska.

Funkcjonariusze zastali na miejscu pracowników, którzy przygotowywali do wysyłki ubrania nielegalnie opatrzone znakami towarowymi znanych firm.

Właścicielka sklepu przyznała się do postawionego jej zarzutu wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2100 sztuk podrobionych produktów o wartości prawie 800 tys. zł. Ponadto, do sprawy zostały zatrzymane telefony komórkowe, laptopy, zeszyty zawierające dane odbiorców, protokoły przekazania towarów, faktury VAT, listy klientów oraz inne dokumenty mające znaczenie dla sprawy.

Ujawnione podróbki trafiły do magazynu depozytowego MUCS. Postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Siedlcach.

Osobom, które wprowadzają do obrotu towar z podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(kas)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.