Frida miała nosa ! Nielegalnie przemycane papierosy w rękach celników

Podziel się:

Frida pokrzyżowała plany przemytników  fot.KAS 

1350 paczek  papierosów to efekt rutynowej kontroli pojazdów na przejściu granicznym w Korczowej, przeprowadzonej z udziałem niewielkiego psa rasy Jack Russell Terrier. Mała Frida po raz kolejny pokrzyżowała plany przemytników- poinformowała mł. aspirant Edyta Chabowska rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.
 
 W poniedziałek 1 czerwca br. nad ranem, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wytypowali do szczegółowej kontroli dwa samochody dostawcze, wjeżdżające do Polski z  Ukrainy. Za kierownicy obydwu pojazdów zasiadali obywatele Ukrainy.W rewizji samochodów funkcjonariuszom pomagała Frida-  niewielki pies rasy Jack Russell Terrier, wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.
Pracowite usposobienie Fridy od razu dało znać o sobie. Z jej pomocą funkcjonariusze szybko dotarli do skrytek, w których znajdowało się łącznie 1350 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Obydwaj kierowcy przyznali się do własności wykrytych papierosów.
 
6- letnia Frida jest jednym z psów wspomagających pracę funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno Skarbowego w Przemyślu. Swoją przygodę ze szkoleniem a następnie pełnieniem służby w wykrywaniu nielegalnych papierosów zaczęła mając niespełna rok. To aktywny, a zarazem wesoły pies, który na swoim koncie ma wiele wywęszonych skrytek z nielegalnym towarem zarówno w samochodach osobowych, ciężarowych jak i autokarach.
(KAS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.