La Liga: Wygrana Barcelony. Bez bramek w derbach Madrytu

Camp Nou fot.Pixabay

W 7 kolejce La Ligi nie zabrakło emocji Barcelona zmierzyła się z Getafe , a hitem kolejki były derby Madrytu Atletico- Real

Ostatnie mecze Barcelony nie wyglądały najlepiej szczególnie na boiskach przeciwnika. Barcelona swoje ostatnie trzy mecze na boiskach rywali przegrała, więc zwycięstwo nad Getafe 2- 0 przerwało złą wyjazdową passę katalończyków . Bramki dla Barcelony zdobyli Luis Suarez w 41 minucie ,oraz w 49 Junior Firpo. Katalończycy grali bez Argentyńczyka Lionela Messiego który doznał urazu mięśnia przywodziciela lewego uda.

Derby Madrytu na stadionie Atletico

W swoich ostatnich meczach obie drużyny odnotowały zwycięstwa. Real pokonał u siebie Osasune Pampeluna 2-0 , natomiast Atletico na wyjeździe pokonało Mallorce 2-0

Real jako jedyny do tej pory nie przegrał jeszcze w La Liga. Królewscy prowadzą minimalnie z 15 pkt przed Atletico Madryt