Liga Europy. Legia przegrywa kolejny mecz. Napoli pokazało klase !

W czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Europy Legia Warszawa  przegrywa z Napoli 1-4 . W czterech meczach fazy grupowej  Ligi Europy Mistrzowie Polski zdobyli łącznie sześć punktów.

Legia doskonale rozpoczęła rywalizację w Lidze Europy wygrywając dwa z trzech dotychczaowych meczy grupy C Ligi Europy i z dorobkiem 6 pkt przewodziła w grupie C Ligi Europy. Mecz z Napoli miał być rewanżem za porażkę 0-3 na Stadio San Paolo w Neaoplu.

Legia mecz z Napoli zaczęła bardzo odważnie już w 10 minucie po prostopadłym podaniu od Josue  Mladenović pakuje piłkę do siatki gości. W 46 minucie znakomity strzał portugalczyka Ribeiro ale piłka trafia w słupek bramki strzeżonej przez Mereta. Niespełna pięć minut później w dwójkowej akcji Napoli na polu karnym faulowany zostaje Piotr Zieliński , który po deczyji sędziego o rzucie karnym pokonuje bramkarza Legii. Kolejny faul Josue i drugi rzut karny w 75 minucie wykorzystuje Dries  Martens. Defensywę Legii w 78 minucie rozpracował Hirving Lozano pkonujac Misztę  , w 90 minucie Algierczyk Adam Ounas z przedpola wykazał techniczny kunszt ustalając wynik meczu na 1-4 dla Napoli.

Legia Warszawa – Napoli  1-4  (1-0) 10′Mahir Emreli   51′Piotr Zieliński  75′Dries Mertens  78′Hirving Lozano  90′Adam Ounas

Wizdzów :  25 706