Liga Mistrzów. Dynamo Kijów- Bayern Monachium: Co za gol Lewandowskiego !

Bayern Monachium pokonał Dynamo Kijów 2-1 w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bawarczycy w trzeciej kolejce  pokonali w Monachium Dyanmo 5-0.

Starcie z Dynamem Kijów odbyło się w zimowych warunkach przy ujemnej temperaturze. Bayern po zwycięstwie nad Dynemem Kijów już zagwarantował sobie udział w dalszych rozgrywkach Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca. Drużyna z Ukrainy pozostaje bez zwycięstwa w fazie grupowej Ligi Mistrzów, podopieczni  Mircei Lucescu zamykają tabelę z dorobkiem jednego punktu.

Mistrzowie Niemiec potwierdzili klasę a najlepszy strzelec Bundesligi Robert Lewandowski udowadnia że jest w niebywałej formie.W 14 minucie piłka która  trafiła w pole karne odbijając się od jednego z obrońców wpadła wprost na  Roberta Lewandowskiego który fenomenalnym strzałem z przewrotki pokonuje bezradnego golkipera Dynama. Gol stadiony Świata! W 42 munucie Kingslay Coman strzela swoją pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów dając dwubramkowe prowadzenie dla Bawarczyków.

W 70 minucie kontaktową bramkę dla Dynama Kijów zdobywa Denys Garmash, w 74 minucie bliski wyrównania był Sergiy Sydorchuk po doskonałej obronie Manuela Neuera nie trafia do bramki.

Dynamo Kijów – Bayern Monachium 1-2 (0-2) Leandowski’14, Coman 42′, Garmash 70′

Dynamo Kijów : Bushchan – Kędziora (76. Karavaev), Zabarnyi, Syrota, Mykolenko – Sydorchuk, Shaparenko – Cygankov, Buyalskyi, de Pena (46. Garmash) – Shkurin (46. Vitinho)
FC Bayern Monachium : Neuer – Pavard, Nianzou (85. Tillman), Hernández (46. Sarr), Davies – Goretzka, Tolisso – Sané (87. Richards), Müller, Coman (67. Roca) – Lewandowski