Liga Narodów U.E.F.A.. Kolejna porażka Polaków w meczu z Belgami

Jakub Kiwior podczas dzisiejszego meczu. Fot. PGE Narodowy.

Warszawa: Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn przegrała mecz 4. kolejki Ligi Narodów z Belgią. Spotkanie na P.G.E. Narodowym zakończyło się wynikiem 0:1. W drugim meczu grupy 4 Dywizji A Niderlandy pokonały Walię 3:2.

Przez pierwszą połowę meczu na Narodowym na boisku dominowali goście. Ich akcje przyniosły skutek już w 16. minucie – po dośrodkowaniu, piłkę w siatce umieścił Michy Batshuayi. W 32. minucie bramkę zdobył Eden Hazard, jednak nie została ona uznana – Belg chwilę wcześniej był na spalonym. Polacy najlepszą okazję do wyrównania mieli w ostatniej minucie przed przerwą. Strzał Nicoli Zalewskiego jednak nie był celny.

W 2. połowie obydwie drużyny przeprowadziły po kilka akcji na bramkę przeciwnika. Pod koniec meczu Polacy mieli 2 okazje na zdobycie gola. W 87. minucie po strzale Kamila Grosickiego piłka jednak przeleciała lekko nad poprzeczką. Natomiast 2 minuty później Karol Świderski trafił w słupek. Ostatecznie jednak ani Belgom nie udało się podwyższyć prowadzenia, ale Polakom nie udało się doprowadzić do remisu.

Jednocześnie w Rotterdamie Niderlandy pokonały w dość zaciętym meczu Walię 3:2. W doliczonym czasie Gareth Bale strzałem z rzutu karnego wywalczył dla Walijczyków remis, jednak w kolejnej minucie 3 punkty dla Holendrów uratował Memphis Depay. „Pomarańczowi” wciąż zajmują 1. miejsce w grupie, przed Belgami oraz Polakami, natomiast Brytyjczycy muszą walczyć o utrzymanie się w dywizji A.

Polska 0:1 Belgia
(do przerwy 0:1)

Bramki:

0:1 – Michy Batshuayi, 16. minuta

Polska: 1 Wojciech Szczęsny – 2 Matthew Cash, 3 Mateusz Wieteska (od 84. minuty Kamil Grosicki), 5 Jakub Kiwior, 15 Kamil Glik – 8 Karol Linetty (od 84. minuty 6 Jacek Góralski), 10 Nicola Zalewski (od 57. minuty 21 Przemysław Frankowski), 17 Szymon Żurkowski, 19 Sebastian Szymański (od 70. minuty 14 Mateusz Klich) – 9 Robert Lewandowski, 20 Piotr Zieliński (od 57. minuty 7 Karol Świderski)

Belgia: 12 Simon Mignolet – 2 Toby Alderweireld, 5 Jan Vertonghen, 19 Leander Dendoncker – 6 Axel Witsel (w 2. połowie 20 Hans Vanaken), 8 Youri Tielemans, 16 Thorgan Hazard (od 62. minuty 15 Thomas Foket), 21 Timothy Castagne – 10 Eden Hazard, 14 Dries Mertens (od 80. minuty 11 Charles de Ketelaere), 23 Michy Batshuayi

Sędziowie: główny: Irfan Peljto, liniowi: Senad Ibrisimbegović i Davor Beljo, techniczny: Admir Šehović (wszyscy czterej z Bośni i Hercegowiny), główny V.A.R.: Paolo Valeri, asystent V.A.R.: Salvatore Longo (obydwaj z Włoch)

Tabela grupy 4 Dywizji A (po 4 kolejkach)
(punkty – zdobyte bramki/stracone bramki – zwycięstwa/remisy/porażki)
  1. Niderlandy      10      11/6      3/1/0
  2. Belgia                7        9/6       2/1/1
  3. Polska               4        5/10     1/1/2
  4. Walia                1         5/8       0/1/3
Wyniki pozostałych dzisiejszych meczy

Dzisiaj odbyło się jeszcze 10 meczy Ligi Narodów. Podajemy ich wyniki.

W Dywizji A w grupie 3 Niemcy wygrały w Mönchengladbach z Włochami 5:2, a w Wolverhampton Anglia przegrała z Węgrami 0:4. Prowadzenie w grupie objęli Madziarowie, przed Niemcami. Na 3. miejscu jest Italia, natomiast Anglia na ostatnim.

W Dywizji B w grupie 1 Armenia przegrała w Erywaniu ze Szkocją 1:4, a w Łodzi Ukraina zremisowała z Irlandią 1:1. Rusini jednak wciąż prowadzą w grupie, przed Szkotami oraz Irlandczykami, Armenia jest czwarta. W grupie 3 Bośnia i Hercegowina w Zenice pokonała Finlandię 3:2, a w Bukareszcie Rumunia przegrała z Czarnogórą 0:3. 1. miejsce w grupie zajmuje B.i H., Czarnogórcy są wiceliderami, Finlandia jest na 3. miejscu, a na ostatnim Rumunia.

W Dywizji C w grupie 1 Turcja wygrała w Izmirze z Litwą 2:0, z kolei Luksemburg zremisował u siebie z Wyspami Owczymi 2:2. Turcy prowadzą bez straty żadnego punktu, przed Luksemburczykami i Farerczykami. Litwa jest ostatnia.

W Dywizji D w grupie 1 Mołdowa pokonała w Kiszyniowie Andorę 2:1, natomiast w Vaduz Lichtenstein przegrał z Łotwą 0:2. Łotysze prowadzą w grupie, kolejne miejsca zajmują Mołdowa oraz Andora, Lichtenstein z kolei jest czwarty.

Kolejne kolejki L.N. odbędą się 21-27 września.