Mambo po raz kolejny miał nosa do trefnych przesyłek

Podziel się:

fot.KAS 

Podczas kontroli przesyłek kurierskich prowadzonej przez funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu, uwagę zwróciły przesyłki  z odzieżą i sprzętem AGD.  W czasie rewizji z pomocą psa Mambo okazało się, że  zawartość paczek to papierosy i krajanka tytoniowa bez polskich znaków akcyzy- poinformowała Edyta Chabowska z  Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Jedna z wytypowanych do kontroli przesyłek zaadresowana była  do mieszkańca Francji. Jej nadawca z woj. podkarpackiego zadeklarował, że paczka jest warta 88 zł i zawiera odzież.  Podczas rewizji z pomocą psa Mambo, funkcjonariusze wykryli, że w przesyłce zamiast ubrań znajduje się 650 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Kolejna z przesyłek miała zawierać sprzęt AGD, którego wartość została zadeklarowana na kwotę 295 zł. Czujny nos Mambo wywęszył w niej jednak 14 kg krajanki tytoniowej.

Rynkowa wartość zatrzymanych towarów szacowana jest na ponad 19 tys. złotych.

Dalsze postępowanie w obydwu sprawach prowadzi  Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

Mambo- to prawdziwy weteran w wyszukiwaniu nielegalnych towarów. Labrador, który wspomaga pracę funkcjonariuszy od 2011 r.  niejednokrotnie dowiódł swojej pracowitości i czujnego nosa podczas licznych kontroli bagaży, przesyłek, samochodów czy posesji. Dobre geny zawdzięcza swoim rodzicom– Questo i Diana- którzy byli niekwestionowanymi liderami w wyszukiwaniu przemycanych papierosów.

(KAS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.