“MasterChef Junior” trzech młodych kucharzy powalczy w finale 5 edycji !

Podziel się:

Finaliści 5. edycji “MasterChef Junior” (fot. TVN/Newspix)

Finaliści pokonali jedenastu zdolnych młodych kucharzy, przygotowali wiele pysznych dań, przeżywali wzloty i upadki, lecz swoimi umiejętnościami kulinarnymi udowodnili, że zasługują na to, aby znaleźć się w finale.  Teraz po raz ostatni wejdą do kuchni MasterChefa Juniora, aby zmierzyć się w wielkiej bitwie!

Wielki finał „MasterChefa Juniora” to starcie trzech najlepiej gotujących dzieci w Polsce. O główną nagrodę walczyć będą 12-letnia Sonia Rudolf z Warszawy, 9-letnia Gaja Suchocka z Sanoka oraz 12-letni Franek Lorenc z Krakowa.

Zanim poznamy zwycięzcę 5. edycji programu, ponownie spotkamy się z uczestnikami, którzy odpadli we wcześniejszych odcinkach. Stworzą oni 3 zespoły na czele z jurorami show. Każda drużyna zaprezentuje swoją popisową potrawę. Czerwoni wraz z Anią Starmach postawią na polędwicę wołową z warzywami i ryżem jaśminowym, niebiescy z Michelem wybiorą polędwiczkę wieprzową marynowaną w soi, z batatem, groszkiem i gruszką, zaś zieloni z Mateuszem Gesslerem przygotują strogonow. Kto zachwyci nowy skład jurorski? W tej niecodziennej roli zobaczymy trójkę byłych uczestników, która przebierze się za “starych jurorów”.

W drugiej części odcinka, każdy z finalistów przygotuje menu degustacyjne składające się z 3 dań – przystawki, dania głównego oraz deseru. Potrawy muszą podbić serca jurorów, bo to właśnie oni zdecydują o tym, kto zostanie V polskim MasterChefem Juniorem i otrzyma wspaniałe nagrody – statuetkę, czek w wysokości 15 tys. zł oraz bon na wakacje marzeń o wartości 40 tys. zł. Presja upływającego czasu i stres będą tylko utrudniać gotowanie. Finaliści muszą trzymać nerwy na wodzy, działać zgodnie z planem i panować nad emocjami. Który z kucharzy ostatecznie wygra tę walkę i zostanie nowym MasterChefem Juniorem?

(pras)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *