Mistrzostwom Świata w siatkówce mężczyzn 2022. Atrakcje na rynku w Katowicach

Podziel się:

fot. Sławomir Rybok

Piknik Siatkarski na katowickim Rynku i kolejne odciśnięte dłonie w Alei Gwiazd Siatkówki – to atrakcje towarzyszące Mistrzostwom Świata w siatkówce mężczyzn 2022, które odbędą się m.in. w Katowicach. Dzisiaj ruszyła sprzedaż biletów na dodatkowy mecz towarzyski reprezentacji Polski, który rozegrany zostanie w katowickim Spodku.

W marcu Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zadecydowała o odebraniu Rosji prawa do organizacji Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn. Decyzją Federacji gospodarzami tegorocznych Mistrzostw Świata zostały Polska i Słowenia. W legendarnym Spodku zobaczymy m.in. reprezentację Polski rozgrywającą swoje mecze grupowe, a także obserwować będzie można także walki o medale. Ale atrakcji dla miłośników siatkówki będzie w Katowicach zdecydowanie więcej!

– Chcemy, aby to wielkie siatkarskie święto nie ograniczało się wyłącznie do Spodka, ale także by mieszkańcy miasta mogli poczuć sportowe emocje. Stąd pomysł na zorganizowanie Pikniku Siatkarskiego. Będzie to wyjątkowa okazja, by poćwiczyć pod okiem Mistrza Świata Krzysztofa Ignaczaka. Dodatkowo Aleja Gwiazd Siatkówki wzbogaci się o kolejne odciski dłoni wielkich sportowców. Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny, dlatego zachęcam mieszkańców do uczestnictwa – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W sobotę 20 sierpnia na katowickim Rynku odbędzie się Piknik Siatkarski. Dla uczestników imprezy przygotowano szereg atrakcji. Zarówno dorośli fani tego sportu, jak i dzieci, znajdą coś dla siebie. Boisko do piłki siatkowej, na którym będzie można będzie zagrać z Mistrzem Świata Krzysztofem Ignaczakiem oraz siatkarzami GKS-u Katowice, strefa aktywności dla dzieci, dmuchańce – to tylko niektóre z nich. Na pikniku swoje stoisko będzie miała także „Pasieka Dziadka Tolka”. Tam będzie można dowiedzieć się wszystkiego o pszczołach – odbędzie się degustacja miodu oraz zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. Na spragnionych wiedzy o pszczołach czekać będą specjalne gogle z wizualizacją latającej pszczoły. Swoją ofertę w trakcie pikniku zaprezentują również Wojska Obrony Terytorialnej. Impreza odbędzie się w godzinach 11:00 – 15:00.

Z kolei w niedzielę, 28 sierpnia, o godzinie 15:00, przed meczem Polska – Meksyk, który w ramach fazy grupowej rozegrany zostanie w katowickim Spodku, zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia pn. Aleja Gwiazd Siatkówki. Na Alei Korfantego swoje dłonie odcisną kolejni wielcy polscy siatkarze! Wśród nich – Mistrzowie Świata: Krzysztof Ignaczak, Artur Szalpuk, Damian Schulz oraz jeden z najlepszych siatkarzy świata – Wilfredo Leon, olimpijczyk – Robert Prygiel oraz medalista mistrzostw Polski, menedżer siatkarski – Andrzej Grzyb. Uroczystość uświetni występ orkiestry górniczej a całość poprowadzi znany dziennikarz i konferansjer Marek Magiera.

Dodatkową atrakcją będzie mecz towarzyski polskich siatkarzy, który odbędzie się 23 sierpnia o godzinie 20.30 w katowickim Spodku. Zmierzą się w nim męskie reprezentacje w siatkówce Polski i Argentyny. Sprzedaż biletów na to spotkanie ruszyła dzisiaj o godzinie 12:00.

(źródło:UMK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.