Najlepsi światowi esportowcy zmierzą się w walce o chwałę i setki tysięcy dolarów – zbliża się IEM Katowice 2020

Podziel się:

fot.facebook.com/IEM

Już po raz ósmy w katowickim Spodku, odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń esportowych na świecie – Intel Extreme Masters Katowice 2020. Będzie to pierwszy turniej rangi Masters Championship w cyklu ESL Pro Tour, do którego należą najważniejsze turnieje CS:GO, organizowane przez ESL, z pulą nagród w wysokości 500 000 dolarów. Po raz kolejny częścią IEM Katowice jest turniej StarCraft 2 oraz targi esportowe – IEM Expo, gdzie na odwiedzających czekać będzie wiele angażujących wydarzeń i demonstracji technologicznych. Nowością będą również finały 2. etapu Quake Pro League, gdzie zawodnicy powalczą o tytuł Mistrza Świata w Quake na IEM Expo Katowice 2020.

CS:GO – ESL Pro Tour

W tym roku finały w grę CS:GO w trakcie IEM Katowice 2020 odbędą się w dniach 28 lutego – 1 marca. W pojedynkach na najwyższym światowym poziomie weźmie udział 16 najlepszych drużyn z całego świata.  Po raz pierwszy w historii powalczą o tytuł Master Champion, punkty w rankingu Intel® Grand Slam i nagrody pieniężne, których pula wynosi pół miliona dolarów. Główny etap rozgrywek odbędzie się w legendarnym Spodku, gdzie 6 drużyn, zmierzy się w rozgrywkach play-off, których kulminacją będzie Wielki Finał.

Rozgrywki CS:GO w ramach ESL Pro Tour to nowe podejście w budowie otwartego ekosystemu łączącego wszystkie turnieje ESL i DreamHack na całym świecie. Jeden cykl dla lig i turniejów daje szansę każdemu na wzięcie udziału w zmaganiach na najwyższym poziomie.

Po raz pierwszy w historii IEM w Katowicach, zmianie uległy również zasady awansu do zamkniętych kwalifikacji, które od teraz promują krajowych mistrzów w rozgrywkach organizowanych przez ESL. O szansę awansu do rozgrywek w Katowickim Spodku walczyła m.in. drużyna Illuminar – zwycięzca tegorocznego turnieju ESL Mistrzostwa Polski.

Od tego roku zmianie uległy również zasady wejścia na mecze finałowe. Sektory Spodka zostały podzielone na dwie części: sekcję biletowaną oraz bezpłatną. Ci, którzy nie zdecydowali się na zakup biletu, będą mogli swobodnie wchodzić do sektorów bezpłatnych, o ile będą w nich jeszcze wolne miejsca. Sprzedaż ostatniej puli biletów, zostanie uruchomiana 16 stycznia o godz. 14:00.

Dekada rozgrywek w StarCraft 2

Intel Extreme Masters to także jedne z najbardziej zaciętych rozgrywek w grę StarCraft 2, która już od 10 lat obecna jest na IEM. Otwarte kwalifikacje wyłonią 76 najlepszych strategów, którzy zmierzą się w Katowicach w dniach 24-25 lutego. Drugi etap to starcie 24 zawodników, oglądać będzie ich można na IEM Expo w dniach 28 i 29 lutego (same rozgrywki wystartują dzień wcześniej – 27 lutego). Wielki finał przypada na 1 marca. W tym roku pula nagród wyniesie co najmniej 250 000 dolarów (dodatkowe nagrody mają zostać ufundowane przez społeczność graczy poprzez crowdfounding), a lwią część zgarnie zwycięzca, otrzymując czek na 150 000 dolarów.

Quake – szybkie starcia 1 na 1

Jednak to nie koniec prawdziwie esportowych emocji, w trakcie IEM Katowice 2020! W trakcie targów IEM Expo zorganizowane zostaną również finały 2. etapu Quake Pro League. W ciągu dwóch dni 24 najlepszych graczy Quake’a na świecie będzie walczyć o tytuł Mistrza Świata w Quake na IEM Expo Katowice 2020.

IEM Expo

Równolegle do turnieju IEM Katowice 2020, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) odbędą się największe targi esportowe pod nazwą IEM Expo. W trakcie trzech dni, od 28 lutego do 1 marca, uczestnicy IEM Expo będą mieli możliwość przetestowania produktów najlepszych marek z branży czy wzięcia udziału w wielu turniejach i konkursach. Na odwiedzających czekkać będzie wiele angażujących wydarzeń i demonstracji technologicznych. Wstęp na IEM Expo pozostaje bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

(pras.ESL)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *