Niesamowity Hamilton wygrywa GP Wielkiej Brytanii !

Podziel się:

fot. Instagram.com/F1

Lewis Hamilton zwyciężył wyścig o GP Wielkiej Brytanii. Na drugim miejscu uplasował się Max Verstappen. Trzecie miejsce zdobył kierowca Ferrari – Charles Leclerc.

To był prawdziwy popis sześciokrotnego mistrza świata. Lewis Hamilton już od początku wyścigu “dyktował warunki” na torze, nie pozostawiając złudzeń swoim rywalom. Zmagania kierowców dwukrotnie były przerywane przez samochód bezpieczeństwa. Do pierwszej kolizji doszło między Kevinem Magnussenem a Alexandrem Albonem. Duńczyk został uderzony w tył bolidu przez Taja na skutek czego nie mógł ukończyć wyścigu z powodu uszkodzeń poniesionych po zderzeniu z bandą.

Następnym pechowcem był kierowca zespołu Alpha Tauri Daniil Kvyat. Rosjanin stracił na zakręcie panowanie nad bolidem i z ogromną siłą uderzył w bandę. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Bardzo ciekawym fragmentem wyścigu była jego końcówka. Lewis Hamilton na ostatnim okrążeniu jechał do mety z przebitą oponą jednak przewaga kierowcy Mercedesa nad drugim Maxem Verstappenem była wystarczająco duża żeby dojechać na pierwszym miejscu. Wcześniej podobny problem miał kolega zespołowy Brytyjczyka Valtteri Bottas oraz Carlos Sainz z Mclarena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.