Opole 2020. Rozpoczyna się 57. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej

Podziel się:

57. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej  fot.TVP 

Na scenie opolskiego amfiteatru wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Festiwal potrwa do poniedziałku. Opolski festiwal to największe i najważniejsze święto polskiej piosenki, które od lat cieszy się prestiżem i niesłabnącą popularnością gromadząc niezliczone rzesze fanów.

Festiwal rozpocznie się galą „Opole na start” (godz. 20.05), muzycznym hołdem dla niedawno zmarłej Ewy Demarczyk. Na godz. 22.40 zaplanowano koncert „Od Opola do Opola”, będący tradycyjnie podsumowaniem muzycznych wydarzeń ubiegłego roku. Pierwszy dzień festiwalu zakończą „Debiuty”, koncert otwierający drzwi do kariery wielu młodym artystom.

Drugiego dnia Festiwalu na deskach opolskiego amfiteatru odbędą się dwa muzyczne wydarzenia: „Festiwal, Festiwal!!! – Złote Opolskie Przeboje” (godz. 20.05), którego finał poświęcony będzie twórczości Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego, oraz koncert piosenki literackiej i kabaretowej „Odpowiednia pogoda na szczęście, czyli nadzieje poetów” (godz. 23.15).

Na niedzielę zaplanowano trzy muzyczne wydarzenia. O godz. 20.05 rozpocznie się koncert „Majewska&Korcz okrągłe 45”, który będzie podsumowaniem wspólnej drogi artystycznej Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Na godz. 20.50 zaplanowano jeden z najważniejszych koncertów Festiwalu –„Premiery”. Przedostatni dzień Festiwalu zakończy się koncertem „Cisza, jak ta. Muzyka Romualda Lipki” (godz. 22.30).

Zwieńczeniem tegorocznej edycji Festiwalu będzie poniedziałkowa „Scena alternatywna” (godz. 20.00). W tym roku koncert dedykowany jest 50-leciu istnienia zespołu SBB. Druga część koncertu, „Książę Nocy” będzie wspomnieniem i hołdem złożonym Markowi Nowakowskiemu, jednemu z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej prozy powojennej.

(tvp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.