Richard Marx wydaje nowy album „SONGWRITER” główny singiel już dostepny!

Podziel się:

Ricjard Marx fot.mat.pras

Zdobywca nagrody Grammy, autor tekstów, producent i autor bestsellerów książkowych, Richard Marx, jest niewątpliwie popkulturowym kolosem, którego wpływy pozostają dziś niezmienne. Napisał i wykonał jedne z najbardziej niezatartych popowych hitów późnych lat 80. i wczesnych 90. („ Endless Summer Nights”, „Hold on to the Nights” i „Right Here Waiting”). Teraz Marx zapowiada nowy wielogatunkowy album i jednocześnie debiut w nowej wytwórni Shelter Records.

Dziś Marx prezentuje również pierwszą muzyczną zapowiedź albumu, będącą popową propozycją na lato… „Same Heartbreak Different Day” została napisana wspólnie z Lucasem Marxem (Katy Perry, Tyron Hapi, Refeci) i Michaelem Jade (Little Big Town, Andy Grammer). , Rachel Platten). Posłuchaj TUTAJ.

„W swojej karierze miałem okazję pisania utworów wszelkiego rodzaju, z i dla różnych artystów” – mówi Marx. „W końcu przyszło mi do głowy, że nie ma powodu, aby nie nagrać własnego albumu, który porusza się w wielu gatunkach, które kocham”.
W całej swojej karierze Marx przeszedł do historii jako jedyny artysta płci męskiej, którego pierwszych siedem singli znalazło się w pierwszej piątce listy przebojów Billboard. Teraz prezentuje tę wszechstronność dzięki wkładowi legendarnego amerykańskiego kompozytora Burta Bacharacha, Keitha Urbana, Davida Hodgesa z Evanescence i wielu innych mistrzów poszczególnych gatunków.

Przez lata Marx sprzedał ponad 30 milionów albumów na całym świecie, poczynając od debiutu, który trafił na 8. miejsce na liście Billboard Top 200. Z albumu pochodzą cztery single Top 5, w tym „Hold on the Nights” i „Don’t Mean Nothing”, co przyniosło mu nominację do nagrody Grammy w kategorii „Best Male Rock Vocal Performance” i 1. miejsce na liście albumów Billboard. Kolejny album Marksa, Repeat Offender z 1989 roku, spotęgował jego wcześniejszy sukces, trafiając na pierwsze miejsce i zdobywając poczwórną platynę dzięki dwóm singlom na pierwszym miejscu: „Satisfied” i „Right Here Waiting”.

“Songwriter” rozpoczyna kolejny pracowity rok dla Richarda Marxa, który zeszłego lata wydał książkę, Stories To Tell. Debiut literacki opowiada o życiu i karierze piosenkarza – rozmyślania i odświeżająco szczery opis swoich sukcesów i porażek w przemyśle muzycznym, jakich doświadczał przez ostatnie cztery dekady. Książka jak na razie dostępna tylko w języku angielskim.
Tego lata Marx wyruszy w trasę po Europie, a jesienią wróci do Stanów Zjednoczonych na serię koncertów po USA. Niestety wciąż czekamy na datę koncertu w Polsce. Więcej informacji o trasie: https://richardmarx.com/tour/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.