Kryminalny thriller „Rysa” we wrześniu na antenie Polsatu

Podziel się:

fot.mat pras Polsat

Na antenę Polsatu wchodzi thriller kryminalny „Rysa” z Julią Kijowską, Maciejem Zakościelnym, Dawidem Ogrodnikiem i Zbigniewem Zamachowskim w rolach głównych. Serial powstał na podstawie bestsellerowej powieści Igora Brejdyganta, który jest również twórcą scenariusza a za reżyserię odpowiadają Łukasz Kośmicki i Maciej Migas „Rysę” będziemy oglądać w Polsacie w poniedziałkowe wieczory.

 

Akcja serialu toczy się wokół losów komisarz Moniki Brzozowskiej ze stołecznego wydziału zabójstw. Monika jest świetną policjantką o bardzo trudnym charakterze. Nie stroni od używek, jest oschła, wiecznie się spóźnia. Skrywa tez wiele tajemnic a jej przeszłość nie jest bynajmniej kryształowa. Problem w tym, że sama Monika nie wszystko z niej pamięta. W końcu sama nie wie, czy jest ofiarą czy przestępcą. Produkcja serialu zakończyła się w 2021 roku. Zdjęcia kręcono w Warszawie i Gdyni. Serial miał premierę na platformie Polsat BoxGo (wcześniej Ipla)  i cieszył się uznaniem widzów i krytyków. Recenzenci zwracali uwagę na brawurową kreację Julii Kijowskiej.

Moniką targają przeróżne emocje, a jej codzienność nie ma nic wspólnego z taką codziennością, którą moglibyśmy sobie wyobrażać: zwykłą, nijaką. To jest bohaterka wrzucana w różne ekstremalne sytuacje i chyba dosyć nieźle sobie z nimi radzi“, mówiła Julia Kijowska w rozmowie z Interią. Monika nie pamięta roku ze swojego życia i ten rok w całej historii okazuje się być kluczowy“, dodaje. 

Julii Kijowskiej towarzyszą na ekranie Maciej Zakościelny w roli jej partnera Piotra, Dawid Ogrodnik jako demoniczny służbista, prokurator Warecki i Zbigniew Zamachowski wcielający się w z pozoru poczciwego podinspektora Stasiaka. W serialu występują także między innymi Maria Pakulnis w poruszającej roli dotkniętej demencją matki głównej bohaterki, Janusz Chabior jako jej psychoterapeuta i Zuzanna Zielińska jako aspirant Agata Wójcik.

Pierwszy odcinek ośmioodcinkowego serialu Polsat pokaże w poniedziałek, 29 sierpnia o godzinie 23.30. Od 7 września stacja będzie emitować po dwa odcinki o 23.10.Serial powstał na zlecenie Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe we współpracy z  Grupą Polsat.  Za produkcję odpowiada Endemol Shine Polska. Produkcja jest ekranizacją pierwszej z cyklu powieści Igora Brejdyganta. Kontynuacją „Rysy” jest „Układ”. Serial dostępny jest na Polsat BoxGo

(polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.