Rozdziele: ogromny skład pocisków wykopany podczas robót drogowych

Podziel się:

fot.małopolska policja

Do niecodziennego znaleziska doszło podczas prac drogowych w Rozdzieli.Operator wykopał kilka pocisków. Okazało się jednak , że jest ich tam kilkaset.Policjanci zabezpieczyli znalezisko i wezwali na miejsce patrol rozminowywania – poinformowała małopolska policja.

Przerwane prace drogowe oraz całkowite zamknięcie odcinka drogi wojewódzkiej 993 w miejscowości Rozdziele to skutek rozkopania dużego składu amunicji artyleryjskiej. do którego doszło 29 września 2020 roku około godziny 9.00.

Pracownik firmy wykonującej roboty wzdłuż drogi wojewódzkiej 993 poinformował policjantów o tym, że podczas prowadzonych wykopów znalazł kilka pocisków. Prace zostały wstrzymane, a na miejsce skierowano policjanta z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego, który potwierdził znalezisko. Z uwagi na zagrożenia wybuchem, podjęto decyzję o całkowitym zamknięciu ruchu drogowego na tym odcinku. Po przybyciu na miejsce saperów okazało się, że ziemia w tym miejscu skrywa kilkaset sztuk amunicji artyleryjskiej. Do godziny 14.00 saperzy wydobyli spod ziemi około 260 pocisków artyleryjskich i kilkadziesiąt pocisków moździerzowych.

(małopolska policja)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.