Slavia Praga pokonana. Legia zagra w Lidze Europy !

Legia Warszawa pokonła Slavię Praga 2:1 po dwóch golach Mahira Emrelego   i awansowała do fazy grupowej Ligi Europy UEFA .

W rpierwszym meczu el.Ligi Europy Legia Warszawa po zaciętym meczu zremisowała 2-2 ze Slavią w Pradze 2-2.Po tygodniu  przyszedł czas na rewanż dający jednej z drużyn awans do fazy grupowej Ligi Eurpoy.

W rewanżowym meczu to własnie Legia okazała się lepsza o jedną zwycięską bramkę premiującą warszawską drużynę do gry w fazie grupowej Ligi Europy. Wojskowi przez 87 minut grali w przewadze jednego zawodnika, co nie przełożyło się na wynik pierwszej połowy bowiem Mistrzowie Polski schodzili do szatni przegrywając 0-1 po golu Ekpaia w (45′) minucie.

W drugiej odsłonie doskanałe dwa trafienia dające zwycięstwo dla Legii zaliczył Mahir Emreli 24-letni napastnik z Azerbejdżanu trafił w 59′ i  70′ minucie dając Legii upragnione zwycięstwo i awans do fazy grupowej Ligi Europy,

Legia Warszawa – Slavia Praga 2:1 (0:1)
Bramki: Emreli (59′, 70′) – Ekpai (45′)

Żółte kartki: Hołownia (30′), Mladenović (44′), Lopes (75′) – Traore (73′), Kudela (82′), Boril (88′)

Legia Warszawa: Boruc – Nawrocki, Wieteska, Hołownia (Pekhart 56′) – Jędrzejczyk, Slisz, Martins (Lopes 25′), Mladenović – Josue, Emreli (Muci 80′), Luquinhas
Rezerwowi: Miszta, Tobiasz, Johansson, Pekhart, Muci, Lopes, Skibicki, Abu Hanna, Rose, Kostorz, Rosołek, Kisiel

Slavia Praga: Kolar – Bah (Sima 71′), Kudela, Zima, Boril – Hromada (Traore 70′), Holes – Ekpai, Stanciu (Olayinka 81′), Schranz (Krmencik 81′) – Tecl (Lingr 65′)
Rezerwowi: Mandous, Sirotnik, Ousou, Sima, Olayinka, Krmencik,Traore, Kacharaba, Lingr