„Wolni od długów”: 11-latek z 30 tys. zł zadłużenia

Podziel się:

fot.mat pras Polsat

Ma 11 lat i ogromny dług do spłacenia, który odziedziczył po ojcu. Oprócz babci nie ma nikogo bliskiego. Bartek z miejscowości Poręba wraz z babcią Barbarą żyją bardzo skromnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Ich historia poruszyła ekspertów „Wolni od długów” na tyle mocno, że bez wahania postanowili pomóc potrzebującym. Efekty ich działań będzie można śledzić w 12. odcinku programu, który wyemitowany zostanie na antenie Polsatu 12 sierpnia o godz. 20:00.

Pani Barbara samotnie wychowuje 11-letniego wnuka. Bartek jest sierotą. W wieku 3 lat porzuciła go mama, która zmarła w 2018 roku. Kolejną tragedią w życiu chłopca była śmierć ojca. Dom, w którym obecnie mieszkają babcia z wnukiem, był własnością syna Barbary. Po jego śmierci cały majątek, wraz z zadłużeniem, odziedziczył chłopiec.

Dom do niedawna nie miał centralnego ogrzewania ani łazienki. Na szczęście pani Barbara otoczona jest przez silną grupę wsparcia – sąsiadów i ich rodziny, którzy dzięki zbiórkom pieniędzy zorganizowali remont. Chłopiec bardzo kochał ojca i chce dalej mieszkać w rodzinnym domu. Kiedy dorośnie, marzy o tym, aby zostać rolnikiem jak jego ojciec.

Pani Barbara marzy o tym, żeby „pożyć jeszcze trochę” i wychować wnuka na dobrego człowieka. Utrzymuje się z niskiej renty po mężu. Stara się nie korzystać z pieniędzy wnuczka, tak by w razie jej śmierci Bartek nie pozostał bez środków do życia. Czy jej marzenia o dobrej i spokojnej przyszłości wnuka mają szansę realizacji? To pytanie do ekspertów, którzy zrobią co w ich mocy aby zmienić na lepsze życie Pani Barbary i Bartka.

(polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.