4. dzień Ligi Narodów Siatkarek 2023. Kolejne zwycięstwo „Biało-Czerwonych”!

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com/TaniaVdB

Polska pokonała Tajlandię 3:0 w swoim trzecim meczu Ligi Narodów w Piłce Siatkowej Kobiet. Również po 3 setach wygrały Kanadyjki, Chinki oraz Japonki. Natomiast dla Amerykanek oraz Dominikanek do zwycięstwa potrzebny był piąty set.

Opisujemy piątkowe mecze. Na dole artykułu podajemy ich wyniki.

Gładkie zwycięstwa Polek i Kanadyjek, kolejna porażka Włoszek

Turcja, Antalya: Polki pokonały Tajki, a Kanadyjki wygrały z Koreankami 3:0 w piątkowych meczach. Do rozstrzygnięcia trzeciego meczu, Amerykanek z Włoszkami, potrzebne było 5 setów, ostatecznie górą były Amerykanki

Początek pierwszego seta był wyrównany, jednak następnie Polkom udało się objąć prowadzenie. Od wyniku 11:10, zaczęły uciekać rywalkom i wygrały seta 25:20. Drugi set dla Polek był bułką z masłem, wygrały go do 16. Natomiast w trzecim secie początkowo Tajkom poszło zdecydowanie lepiej, a gra stała się dość wyrównana. Jednak od wyniku 10:10 Polki zdobyły 8 punktów z rzędu, a następnie utrzymały przewagę i wygrały 25:15.

W kolejnym meczu piątkowym Kanada spotkała się z Koreą Południową. Amerykanki bez problemów wygrały mecz po 3 setach. Natomiast 5 setów było potrzebnych do rozstrzygnięcia hitu dnia – spotkania między Stanami Zjednoczonymi Ameryki a Włochami. Pierwszy set bez problemu wygrała ekipa amerykańska. W kolejnych 2 setach mistrzyniom olimpijskim z 2021 roku poszło gorzej, ale w czwartym secie doprowadziły do remisu. Set dogrywkowy również był dla nich i Włoszki, zajmujące 1. miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej, musiały pogodzić się z kolejną porażką (po przegranej dzień wcześniej z Polkami 1:3).

Zwycięstwa Azjatek nad Europejkami, Dominikana znów wygrywa w „tie-breaku”

Japonia, Nagoya: Również w grupie 2 dwa mecze rozstrzygnęły się w 3 setach, a jeden został rozstrzygnięty w „tie-breaku”.

Bez straty seta, swój mecz wygrały Chinki z Niemkami. Choć w każdym secie Europejkom udało się zdobywać więcej punktów (19, 20, 22), to jednak Azjatki jako pierwsze zdobywały ich 25. Również Japonki pokonały Chorwatki 3:0, wygrywając swoje sety do 17, 19 oraz 20.

Trzeci mecz, między Dominikaną a Niderlandami, był bardziej zmienny. Pierwszy set wygrały Dominikanki 25:18. W drugim secie uległy rywalkom, zdobywając 22 punkty. Trzeci set zakończył się takim samym wynikiem, jak pierwszy, natomiast w czwartym wygrały Holenderki 25:21. Piąty set był dla reprezentacji karaibskiej, która zwyciężyła w nim do 11 i drugi mecz z rzędu wygrała 3:2 (dzień wcześniej tak samo pokonała Bułgarię).