Dope Lemon funduje cadillaca. Wkrótce zobaczymy go z koncertami w Europie

Podziel się:

fot.mat pras 

 Aby uczcić wydanie swojego nowego krążka “ROSE PINK CADILLAC”, DOPE LEMON ufundował specjalną nagrodę w konkursie dla wszystkich zamawiających jego album w przedsprzedaży (niestety, wyłącznie w Australii) – różowego Cadillaca Fleetwood z 1960 roku. Kultowowa limuzyna trafiła, razem z nową płytą,  w ręce szczęśliwego fana artysty!

Przypomnijmy, nowy album Dope Lemona zawiera single: tytułowy -„Rose Pink Cadillac”, „Kids Fallin” In Love” i „Every Day Is A Holiday” z udziałem Winstona Surfshirta.  – Nowa płyta była moją epicką przygodą. Stworzenie tej kreacji zajęło mi miesiące, i mnóstwo niestrudzonych, długich nieprzespanych nocy… plus wiele butelek whisky i innych pysznych smakołyków. – wspomina sam wokalista.  – Pisanie nowego albumu za każdym razem zabiera nowy rozdział z mojego życia i zatrzymuje go w czasie. Dni i miesiące włożone w płytę, znikają w mgnieniu oka. To mieszanka ciężkiej pracy i czystej przyjemności. – dodaje.

Pyta „Rose Pink Cadillac” nawiązuje do soulu lat 60-tych i doskonale zachowuje równowagę między specyficznością, a uniwersalnością. Jest esencją nowego stylu, który wyznacza Dope Lemona: vintageowa elegancja prosto z czerwonego dywanu Hollywood, połączona z nowoczesnym, syntetycznym brzmieniem electro-folku. Oczywiście, na obrazku do singla nie mogło zabraknąć fantastycznych wizji artysty, a skrzydlaty Cadillac to dopiero początek!

1 marca br., koncertem w Perranporth w Wielkiej Brytanii, Dope Lemon rozpocznie swoją europejska trasę koncertową. Tournée będzie promowało najnowszy longplay Australijczyka. Odwiedzi między innymi Wielką Brytanię, Francję, Irlandię, i Belgię. Na koncert w Polsce niestety musimy poczekać…

Dope Lemon to Angus Stone – popularny, australijski artysta. Jest znany głównie ze współtworzenia projektu Angus & Julia Stone, w którym występuje wraz z siostrą Julią. Za sprawą singla Big Jet Plane duet osiągnął ogromny komercyjny sukces, i otrzymał wiele różnorodnych nagród muzycznych. Angus i Julia wydali razem 4 albumy, z których dwa okryły się platyną, co ugruntowało ich wysoką pozycję wśród czołowych, indie-folkowych artystów na świecie. 4 lata temu Angus zasłynął debiutem „Honey Bones“, które osiągnęło ponad 100 milionów odtworzeń a Dope Lemon szybko stał się artystycznym fenomenem. W 2019 roku wydał swój pierwszy solowy album – Smooth Big Cat. Tegoroczny „Rose Pink Cadillac” to kolejny krążek, który ukazał się nakładem BMG.
Wszystkie single DOPE LEMONa dostępne w naszym serwisie singlowym Dream Music – TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.