KAS. Ponad milion nielegalnych papierosów w zatrzymanym „dostawczaku” na mazowszu

Podziel się:

fot.KAS

Mazowieccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali ponad 1,2 mln nielegalnych papierosów.Ich rynkowa warto¶ć to blisko 700 tys. zł. Dwie osoby przyznały się do popełnienia przestępstwa skarbowego – poinformowała w czwartek Justyna Pasieczyńska z Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Jak informuje mazowiecka KAS, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali na terenie województwa łódzkiego samochód dostawczy prowadzony przez 39-letniego kierowcę. Okazało się, że w pudełkach przypominających opakowania na pizzę przewoził 1,2 mln sztuk papierosów bez polskicH znaków akcyzy.

KAS przeprowadziła dalsze działania na jednej z posesji w powiecie sochaczewskim. Na miejscu ujawniono ponad 11 tys. sztuk papierosów, 9,5 kg tytoniu oraz niemal 300 kg poligrafii z nadrukami znanych, zagranicznych firm tytoniowych.

Właścicielka posesji oświadczyła, że wynajmuje jedno z pomieszczeń. W trakcie jej przesłuchania na teren posesji wszedł mężczyzna, który przyznał, że zabezpieczone wyroby tytoniowe należ± do niego. Ich rynkowa wartość to prawie 700 tys. zł.

Obaj zatrzymani mężczyĽni zostali przesłuchani i przyznali się do zarzucanych im czynów. Za nabycie i przewóz towarów bez polskich znaków akcyzy, a także za pomoc przy ich przechowaniu lub ukryciu, grozi im kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3. Możliwe jest również zastosowanie obu tych sankcji ł±cznie.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy.

(kas)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.