Warszawa. Przemyt 49 kg psychotropów były ukryte w termosach

Podziel się:

fot.KAS 

Celnicy mazowieckiej KAS wraz z  Policją z Radomia wykryły w przesyłce 49 kg substancji psychotropowej.Psychotropy były ukryte w 50 termosach. Kontrolę wspierał psi funkcjonariusz Draba-poinformowła Justyna Pasieczyńska Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Krajowa Administracja Skarbowa i Policja skontrolowały przesyłkę w magazynie w Terminalu Cargo Lotniska Chopina. Pies Draba, wyszkolony do wykrywania narkotyków, zaznaczył karton. W środku znajdowało się 50 szt. termosów, które okazały się przemytniczą skrytką. Wewnątrz termosów, pod podstawą, były ukryte woreczki foliowe z białym proszkiem-dodała Rzecznik.

Psychotropy przejęte na Lotnisku Chopina

Badanie w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym wykazało, że biały proszek to ketamina – substancja psychotropowa, która może być stosowana wyłącznie w celach medycznych, przemysłowych lub prowadzenia badań. W 50 termosach znajdowało się 745 torebek foliowych z 49 kg niedozwolonej substancji.

Dalsze postępowanie prowadzi Wydział do walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Radomiu, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota w Warszawie.

W Polsce od 2005 roku ketamina znajduje się w grupie II-P Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zgodnie z jej przepisami ustawy za wywóz środków psychotropowych grozi grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 5.

(kas)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.