Mundial 2022. Znany pierwszych ćwierćfinalistów

Argentyńscy piłkarze. “Biało-Błękitni” pokonali Australię i zagrają w ćwierćfinale. Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com/ChiniGaray

Katar: Niderlandy oraz Argentyna zagrają pierwszy ćwierćfinał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Mężczyzn. Wczoraj w meczach 1/8 finału Holendrzy pokonali reprezentację Stanów Zjednoczonych Ameryki 3:1, natomiast Argentyna wygrała z Australią 2:1.

Pierwszy mecz 1/8 finału zagrali Holendrzy z Amerykanami. Już w 10. minucie objęli prowadzenie – bramkę zdobył Memphis Depay. W 1. minucie doliczonego czasu do 1. połowy prowadzenie “pomarańczowych” podwyższył Daley Blind. Po przerwie, w 76. minucie, Haji Wright zdobył pierwszą bramkę dla Amerykanów. Jednak po 5 minutach Denzel Dumfries przywrócił Holendrom 2-bramkowe prowadzenie i ustalił wynik spotkania.

W drugim spotkaniu wszystkie gole strzelili Argentyńczycy. Najpierw, w 35. minucie, Lionel Messi, następnie, w 57. minucie, Julian Álvarez. Natomiast w 77. minucie Enzo Fernandez trafił do własnej bramki. Australijczykom ostatecznie nie udało się odwrócić rezultatu i wraz z Amerykanami odpadają z turnieju. Mimo to, mogą być zadowoleni – przed tegorocznym Mundialem, tylko raz wyszli z grupy (w 2006 roku).

Mecz ćwierćfinałowy Niderlandy-Argentyna odbędzie się 9 XII o godzinie 16.