Od 4 maja ,,Odmrażanie,, sportu. Rzad podał daty powrotu rozgrywek

Podziel się:

fot.Krystian Maj / KPRM

Podczas konferencji prasowej premiera RP Mateusza Morawieckiego, oraz Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk  poznaliśmy plan powrotu rozgrywek sportowych, w kilku etapach. Rozgrywki Ekstraklasy rozpoczną się na przełomie maja i czerwca. Ekstraliga żużlową planowo  na połowę czerwca.

Kontrofensywa ze strony rządu dotycząca ,,Odmrożenia,, sportu. Premier Mateusz ponformował o pięciu  etapach przywracania aktywności fizycznej, która rozpocznie się już od 4 maja. ,,Chcemy przejść do kontrofensywy, powrótu do normalności sportowej w najbliższych tygodniach i miesiącach,, – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier poinformował również że pierwszy etap zmian mamy już za sobą. Treningi indywidualne były zabronione. Dzisiaj z powrotem można trenować indywidualnie, to już jest dopuszczalne w lasach, również bez maseczki.

Etap II to rozgrywki sportowe ,,ogólnodostępne,,

Dotyczy on obiektów sportowych takich jak: Stadiony sportowe, boiska szkolne tzw,,Orliki,, pola golfowe, strzelnice, tory tory łucznicze, tory gokartowe, stadniny koni, tory wrotkarskie i rolkowe. We wszytskich wymienionych obiektach sport może uprawiać do sześciu osób. W ptrzypadku kortów tenisowych dotyczy ograniczenie dotyczy do dwóch osób.

Trzeci etap zajęcia w salach i halach sportowych

Będą mogły korzystać z niego grupy do max 6 osób.

Czwarty etap rozrywka,fitness, imprezy sportowe 

W czwartm etapie mowa o dyskotekach, klubach fitness ,siłowniach. Będzie możliwość uczestniczenia również w imprezach sportowych w przestrzeni otwartej do 50 osób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *