Warszawa. KAS i Policja zabezpieczyły kolejne nielegalne automaty

Podziel się:

fot.KAS 

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), we współpracy z Policją zabezpieczyli 31 automatów do urządzania nielegalnych gier hazardowych. Funkcjonariusze w jednym z lokali znaleźli również amfetaminę, marihuanę i ecstasy- poinformowała w czwartek Justyna Pasieczyńska z Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Mazowiecka KAS, wspierana przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, KPP w Ostrowi Mazowieckiej i KPP w Garwolinie, zabezpieczyła w 5 lokalach 31 nielegalnych automatów oraz dowody rzeczowe (m.in. klucze do kasowania punktów w automatach, telefony komórkowe i pieniądze, które pochodziły od graczy  i przeznaczone na wygrane).

Podczas przeszukania, w jednym z lokali, funkcjonariusze znaleźli również amfetaminę, marihuanę i tabletki ecstasy.

W jednym z miejsc, KAS już wcześniej wykryła nielegalne automaty. Właściciel lokalu nie spodziewał się kolejnej kontroli i wznowił działalność.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty. Za organizowanie gier hazardowych oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

(KAS)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.