Udało się! Blisko 20 godzinny najdłuższy pasażerski lot z Nowego Jorku do Sydney zakończony skukcesem !

Podziel się:

fot. Jamesa D Morgana / Qantas.

Pierwszy lot liniami komercyjnymi Quantas non-stop z Nowego Jorku do Sydney wylądował po 19 godzinach 16 minutach. Jest to najdłuższy bezpośredni lot w historii.

W locie uczestniczyło 50 pasażerów i załogi, których użyto do przeprowadzenia serii eksperymentów w celu oceny zdrowia i samopoczucia na pokładzie. Dane z tych eksperymentów zostaną wykorzystane do kształtowania harmonogramu załogi i obsługi klienta lotów długodystansowych Qantas w przyszłości – w tym projekcie.

W locie uczestniczyło również sześciu „zwykłych” pasażerów. Wszyscy byli zwykłymi podróżującymi z rezerwacjami w Nowym Jorku, Qantas zaoferowało tym pasażerom specjalny lot bez międzylądowań na który wyrazili zgodę.

Samolot Dreamliner 787-9 lot- QF 7879 – wystartował z Nowego Jorku (JFK) w piątek o 21:27. ET i wylądował w Sydney (SYD) w niedzielę rano o 07:43

„Byliśmy w powietrzu przez 19 godzin i 16 minut” – powiedział kapitan QF7879. Sean Golding na konferencji prasowej po locie.

Testy obejmowały monitorowanie fal mózgowych pilota, poziomów melatoniny i czujności, a także ćwiczenia dla pasażerów. „Wiemy, że loty na dalekich dystansach stanowią dodatkowe wyzwania, ale stało się tak za każdym razem, gdy technologia pozwoliła nam lecieć dalej. Prowadzone przez nas badania powinny zapewnić nam lepsze strategie poprawy komfortu i samopoczucia po drodze.

„Loty nocne zwykle zaczynają się od kolacji, a następnie gasną. W przypadku tego lotu zaczęliśmy od lunchu i przez pierwsze sześć godzin zapalaliśmy światła, aby dopasować je do pory dnia w miejscu docelowym. 

„Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy naprawdę zadowoleni z przebiegu lotu i świetnie, że mamy trochę danych, które są nam potrzebne, aby pomóc w ocenie, czy zmieniamy to w regularną usługę” – powiedział kapitan Golding.

W ramach oceny projektu Sunrise planowane są dwa kolejne loty badawcze – z Londynu do Sydney w listopadzie i kolejnego Nowego Jorku do Sydney w grudniu. Emisje ze wszystkich lotów badawczych zostaną w pełni zrównoważone.

(pras.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *