Poradnik turystyczny – jesienny last minute. Na co uważać podczas podróży?

Podziel się:

fot.Pixabay

Jesienny wyjazd poza Unię Europejską lub strefę Schengen? Sprawdź, na co musisz uważać w trakcie podróży.Dowiedz się jak nie zostać przypadkowym przemytnikiem.Poznaj limity przewozu wyrobów tytoniowych i alkoholu w zależności od środka transportu-poinformowała  Edyta Chabowska Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Mamy jesień, czyli początek sezonu na łapanie słońca w dalekich, egzotycznych kierunkach. Dlatego KAS przypomina o Poradniku turystycznym. Jest to zbiór niezbędnych informacji dla każdego z nas, kto przekracza granice Unii Europejskiej lub strefy Schengen. Dowiedz się wszystkiego, co ważne, by podczas jesiennych wakacji nie wpakować się w kłopoty.

Czy wiesz że..

  • Jeśli zabierzesz ze sobą do domu kawałek rafy koralowej lub muszlę chronionego gatunku, może Ci za to grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  • W Holandii kupisz legalnie marihuanę, ale za jej wywóz do większości europejskich krajów możesz trafić do więzienia – w niektórych krajach grozi za to nawet kara śmierci.
  • Samochodem możesz przewieźć 10 cygar, statkiem – 50, a kanapkę z serem musisz zjeść przed unijnym szlabanem.

Te i wiele innych cennych informacji, które przydadzą się w planowaniu jesiennej podróży, które znajdziesz w poniższym poradniku: Poradniku (plik PDF; 1,5 MB) i na stronie granica.gov.pl.

(źródło:KAS)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.